Kış Aylarında Sağlıklı Beslenme Önerileri

'Sağlık Rehberi' forumunda Eylem tarafından 17 May 2016 tarihinde açılan konu

 1. Eylem

  Eylem Site Yetkilisi

  Kış Aylarında Sağlıklı Beslenme Önerileri

  [​IMG]
  Kış mevsiminin gelmesiyle birlikte beslenme alışkanlıklarında değişiklik yapılması gerektiği uzmanlar tarafından hatırlatılıyor.Bu aylarda bol miktarda C vitamini içeren besinler tüketilmesine dikkat etmemiz gerekiyor.Özellikle soğuk algınlığı ve grbal enfeksiyonlardan korunmak için gerekli olan her Vitaminden vücudumuza düzenli ve gerektiği kadar almamız gerekiyor.

  Kış mevsiminin gelmesiyle birlikte dengeli ve yeterli beslenmeye daha fazla özen göstermemiz gerekiyor.Dengeli beslenmek soğuk kış günlerinde sağlığımızı korumak için oldukça gereklidir.

  Kış aylarında sağlıklı beslenme önerilerine dikkat edilmeis gerektiğini vurgulayan uzmanlar kilo kontrolünüzü bu aylarda bırakmamız konusunda bizleri uyarıyor.Sağlıklı beslenmek için kış aylarında 4 besin grubundan da almamız gerekmektedir.Özellikle A ve B vitamini yönünden zengin besinleri tüketmeye özen göstermeliyiz.Bol vitamin mineral kaynağı olan yeşil yapraklı sebze tüketimini daha fazla yapmalıyız. C Vitamini yönünden zengin olan Mandaline,Portakal gibi meyvelerin taze sıkılmış sularının tüketilmesi sağlığı büyük ölçüde etkilemektedir.
   
Yükleniyor...