Kış lastiği takmayana ceza

'Güncel Bilgiler' forumunda Eylem tarafından 16 May 2016 tarihinde açılan konu

 1. Eylem

  Eylem Site Yetkilisi


  Kış lastiği takmayana ceza

  [​IMG]
  Soğuk ve yağışlı havaların gelmesiyle birlikte kış lastiği takılmasının zorunlu olduğunu biliyoruz.Kış lastiği takmayan sürücülere, aracını yolun gerektirdiği şartlara uydurmadığı gerekçesiyle 77 lira para cezası verilecek. Araç kış lastiği takılana kadar trafikten men edilebilecek.Aşınmış lastikleri değiştirmeyen ve kış lastiği takmayan sürücülerin kendi hayatlarını tehlikeye atttıkları gibi çevrelerindeki insanlarında hayatlarını tehlikeye atıyorlar.Bu nedenle bu yasağa uymayan aşınmış ve yıpranmış lastiklerini değiştirmeyen sürücülere ceza yağdırılmaya başlandı.Caydırıcı olması amacıyla yapılan ve taviz verilmeyen bu uygulamanın yerinde bir uygulama olduğuna hepimiz katılıyor öyle değilmi?

  Kış lastiği talmayan aşınmış lastiklerini değiştirmeyen sürücülere verilen para cezası 77 Lira Kış lastiği takmayan sürücülere, aracını yolun gerektirdiği şartlara uydurmadığı gerekçesiyle 77 lira para cezası verilecek.
  Ayrıca denetimlerde lastiklerin diş derinliğini ölçecek trafik polisleri, lastiğinin diş derinliği 3 milimetrenin altına düşün sürücüleri uyaracak. Lastiğin diş derinliği 1.6 milimetrenin altına düşerse sürücüye 77 lira para cezası uygulanacak, araç da lastikler yenilenene kadar trafikten men edilecek.
   
Yükleniyor...