Kışa Canlı Bir Ciltle Girin

'Kadınca' forumunda EyLüL tarafından 14 Eki 2012 tarihinde açılan konu

 1. [​IMG]  Sevgili bayanlar kış glmek üzere yazın güneş ve sıcak havalarda yıpranan cildinizi Kış aylarına hazırlmalısınız Kış aylarına canlı ve sağlıklı bir ciltle girmeniz için öneriler...

  Evde kullanılan günlük nemlendiriciler cilt kuruluğunu önleyemiyorsa haftalık bakım maskeleri ve yoğun içerikli nemlendiriciler kullanılmalı, gerekirse mezoterapi ile deri altı dokusunun kaybettiği yapılar takviye edilmelidir.

  Sadece yüzünüze değil vücudunuza da özen göstermelisiniz

  Her zaman yüz cildimiz ilk planda düşünüldüğü için aslında gerçekten su kaybı yüksek olan vücut derimiz ihmal edilir. Soğuk havaların gelmesiyle vücudu kapatan kıyafetler tercih edildiğinden problemin varlığı da görülmez.
  Oysa özellikle her gün banyo sonrasında mutlaka vücut nemlendiricileri sürülmelidir.

  Sonbahar ve kış aylarında da güneş koruyu ürün kullanmaya devam etmelisiniz

  UV sebebiyle gelişmiş kırışıklıklar için acil önlem almak gerekir. Öncelikle şunun bilinmesi gerekir ki sonbaharda da kış aylarında da güneş koruyucu ürünler kullanılmaya devam edilmelidir. Çünkü gün ışığının olduğu her mevsimde ve saatte cildimiz UV ışınlarına maruz kalır ve gittikçe yaşlanır.

  Sağlıklı bir cilt için bol bol havuç, kayısı ve domates tüketin

  Sonbaharda aldığımız vitamin ve mineraller cildimizi rahatlatır, deride daha parlak prüzsüz bir görünüm sağlar. Bunu da deri altı dokusuna gerekli olan nemlenmeyi sağlayarak yapar. A, C, E vitaminleri ile taze havuç, kayısı ve domateste bolca bulunan Beta Karoten'i mümkün olduğunca çok tüketmek önemlidir.
   
Yükleniyor...