Kısa Saç Bakımı Nasıl Yapılır

'Kişisel Bakım' forumunda Yasemin tarafından 27 Eyl 2013 tarihinde açılan konu

 1. Kısa saç kullanımı aslında oldukça kolay gibi görünsede bu tarz saç kullanan bayanlar bunun hiçde böyle olmadığını söylerler her zaman.Kısa saçın yıkması elbette uzun saça göre daha kolaydır fakat kısa saçı çekillendirmesi ona fön çekilmesi oldukça güçtür.Eğer ki kuaföre gitmeyecekseniz evinizde kendiniz saçlarınıza şekil verecekseniz biraz zahmete katlanacaksınız malesef.

  [​IMG]

  Kısa saçlarınızın bakımlı ve güzel görünmesini istiyorsanız bunun için ilk önce saç kesimimizin orantılı yapılmasına dikkat etmeniz gerekmektedir.Kısa olan saçlarınızı hergün düzenli bir şekilde yıkamalısınıziHaftada bir defaya mahsuz bakım kürü uygulamalısınız.

  Saçlarınıda kullanıdğınız jöle ve köpük gibi ürünleri gece yatmadan önce mutlaka saçlarınızdan arındırmalısınız.Kısa saç kullanımında saçların şekle girmesi için mutlaka fön çekilmesi gerekmektedir.Bu da haliyle zamanla saçalrınızın yıpranmasına neden olacaktır.Saçlarınızın matlaşmaması için daha canlı görünmesi için zeytinyağı ile bakım kürü uygulamanız önerilir.

  Kısa saçlarınızı şekillendirme aşamasında ellerinize çok iş düşüyor kesinlikle elleriniz sabit ve tekyönde hareket etmemeli eger çılgın modeller istiyorsanız elleriniz rahat hareket etmesi gerekmektedir.Birde saçlarınızı kesilikle kuru taramayın uzun olsun kısa olsun bu her tür saç için geçerlidir.Kuru olarak saçlar tarandığında kırılmalar ve dökülmeler çok daha fazla görülüyor.

  Son olarak kısa saç kullanan bayanların boya işlemlerinden uzak durmalarını öneriyoruz.Kısa saç olan kişilerde boya uygulandığında saçların kısa olması nedeniyle boyanın saç diplerine çok çabuk temas etmesi nedeniyle saçlar zarar görebilir dökülmeler ve kırılmalar görülebilir bu nedenle kısa saç kullanmak isteyen bayanların boya işlemlerindne bir süre uzak kalmaları önerilmektedir.

   
  Son düzenleme: 28 Oca 2014
Yükleniyor...