Kıskançlıkla Nasıl Başa Çıkılır?

'Ansiklopedik Bilgi' forumunda Yasemin tarafından 16 Ağu 2013 tarihinde açılan konu


 1. Kıskançlıkla Başa Çıkmanın Yolları  Kıskançlık aslında öyle çok korkutucu değildir her ilişkide birazcık kıskançlık olmasının kimseye zararı olmaz.Kıskançlık aslında sanıldığının tam aksine doğru miktarda olursa mutlaka her ilişkiye biraz olsun iyi gelir ilişkiyi yerden göğe taşıyabilir.

  Fakat aşırı derecede kıskançlık hiçde yukarıda belirtildiği gibi masum olmuyor sonrasında büyük sorunlar çıkartabiliyor malesef.Kıskançlığının sevgiden mi, yoksa hastalık derecesinde mi olup olmadığını netleştirmek gerekiyor. Eğer eşiniz yada erkek arkadaşınız sizi hiç dışarı çıkmayacak şekilde kısıtlıyor, eve geldiğinde derin araştırmalar yapıyor veya sorgunun dozunu kaçırıyorsa mutlaka o kişinin psikolog desteği alması konusunda ikna etmeye çalışmalısınız.

  Kıskançlığın en büyük dostu güvensizliktir karşınızdaki kişiye güven verin. Size güvenmesini sağlayın, onu ne kadar sevdiğinize inanmaya ihtiyacı var! İçinizden geldiği her an sevginizi dile getirmekten asla çekinmeyin. Söz verin, sözlerinizi tutun. Böylece zamanla kıskançlığın yersiz olduğunu anlayacaktır.Ve sakın Unutmayın, kıskançlık; aşkın bir belirtisidir. Sizi kıskanıyorsa, sizi önemsiyordur. Biraz alttan almaya çalışın. Anlayış gösterin ve istemediği şeyleri yapmaktan sakınmalısınız. Eşinizle birlikte planlar yapın, boş zamanlarınızı birlikte geçirmeye özen gösterin. Böyle olduğunda sürekli bir arada olduğunuzdan ötürü sizin ona karşı bir hata yapacağınız düşüncesine kapılmayacağından emin olabilirsiniz.

  [IMGALT=https://www.forumdaslar.com/upl/uploads/kiskanclikla-basa-cikin-69365.jpg]kiskanclikla-basa-cikin-69365[/IMGALT]
   

Yükleniyor...