Kışlıklar Nasıl Saklanır

'Ev ve Dekorasyon' forumunda YAREN tarafından 5 Haz 2010 tarihinde açılan konu

 1. Kışlık elbiseleri nasıl saklayabilirsiniz?
  Kışlık kıyafetleri saklama yöntemleri

  [​IMG]
  Bütün kış mevsimi boyunca bizi soğuktan koruyan,kışlık kıyafetlerimizi kaldırma zamanı geldi. Yazlık giysilere yer açmak, kışlık kıyafetleri muhafaza etmek için işte püf noktaları;


  Kazak, atkı, bere, hırka gibi kışlık kıyafetlerinizi saklamadan önce yıkayıp iyice kurutun. Kıyafetler üzerindeki olası lekeler beklerse çıkarılması zor bir duruma gelebilir.


  Kıyafetlerinizi kaldırırken gruplandırma yaparken kış geldiğinde aradıklarınızı bulmanızı kolaylaştırır. Kazakları bir arada, hırkaları bir arada saklamaya dikkat edin.

  Yerden tasarruf sağlayan vakumlu poşetler kışlık kıyafetlerinizi saklamak için idealdir. Kuruluğundan emin olduğunuz kıyafetlerinizi poşetlerin içine düzgünce katlay ara k yerleştirin. Vakumlayın ve baza altına ya da dolap üstüne kaldırın.

  Kıyafetlerin nem ya da rutubetten zarar görmesini önlemek için ara katlarına naftalin ya güve koruyucu tabletler yerleştirin. Kurutulmuş lavanta hem kıyafetlerinizi korur hem de güzel kokmasını sağlar.Çoraplar kolayca kaybolabilir. Hem kaybolmalarını önlemek hem de ihtiyaç duyduğunuzda bulabilmek için çoraplarınızı file poşetlerde saklayabilirsiniz.

  Bot, çizme gibi kışlık ayakkabılarınızı kaldırmadan önce iyi temizleyin. Ayakkabı kutularına düzgünce yerleştirin. Şekillerinin bozulmaması için içlerine gazete kağıdı doldurun. Kış geldiğinde aradığınızı kolayca bulmak için şeffaf ayakkabı kutuları kullanabilirsiniz. Ayakkabıları kutulayıp kaldırmak hem şekillerinin bozulmasını önler hem de yerden tasarruf etmenizi sağlar.
   
 2. Cevap: Kışlıklar Nasıl Saklanır

  Geçen hafta hallettim o işi.:) Gelip bakarsın birara düzenli olmuş mu olmamış mı? :)

  Lavanta yıllardır benim de favorim.Her yıl lavanta keselerimin içindeki lavantaları yenilerim.Tavsiye ederim ;)
   
 3. Cevap: Kışlıklar Nasıl Saklanır

  Bu saklama yöntemi benim yöntemimmiş.:f40: Yanlız naftalin hiç sevmediğim şey
   
Yükleniyor...