Kıvanç Tatlıtuğ Kimdir, Resimleri

'Biyografi' forumunda zamaneanne tarafından 28 Haz 2012 tarihinde açılan konu

 1. Kıvanç Tatlıtuğ Hayatı, Resimleri  Kıvanç Tatlıtuğ Biyografisi, Fotoları  [​IMG]

  27 Ekim 1983te Adanada, beş çocuklu ailenin bir ferdi olarak dünyaya gelen Kıvanç Tatlıtuğ, ortaokulu Yenice Özel Çağ Lisesinde okumuş. Adanadayken Fiskobirlik, Güney Sanayii, Çukurova Kulübü, Devlet Su İşleri ve Tarsus Amerikan Kulübünde basketbol oynamış. 1997de babasının ciddi bir kalp ameliyatı geçirmesinin ardından ailesiyle birlikte Adanadan İstanbula taşınmış.

  [​IMG]

  [​IMG]

  Paris'te yaşadığı dönemde, birçok dizi teklifinin geldiğini öğrenen Tatlıtuğ, küçüklüğünden beri sinema ve televizyona olan ilgisi olduğundan gelen teklifleri değerlendirmek üzere Türkiye'ye döndü. Okan Bayülgen'den ve Devlet Tiyatrosu oyuncusu Laçin Ceylan'dan oyunculuk eğitimi aldı.

  [​IMG]

  [​IMG]

  Oyunculuğa ilk adımını 2005 yılında, Gümüş dizisiyle attı. Songül Öden ile başrolü paylaştığı dizi, Türkiye'yle birlikte Arap ülkelerinde çok beğenildi. Hatta bu popülerliği bazı ülkelerde dizinin "genel ahlaka aykırı" bulunması gerekçesiyle yayından kaldırılmasını gündeme getirdi; fakat bu durum hiç gerçekleşmedi. Gümüş'ün ardından, Menekşe ile Halil 'de Halil karakterini canlandırdı. Amerikalılar Karadenizde 2 adlı filmde oynadı.

  [​IMG]

  [​IMG]

  Kariyerindeki en büyük adım ise 2008'de Beren Saat'le başrolünü paylaştığı, Halit Ziya Uşaklıgil'in aynı adlı romanından uyarlanan Aşk-ı Memnu dizisinde canlandırdığı Behlül Haznedar karakteri oldu. Behlül ile yengesi Bihter'in (Beren Saat) yaşadıkları yasak aşkı konu alan dizi, adından oldukça söz ettirdi. Dizide canlandırdığı Behlül Haznedar karakteri, Tatlıtuğ'a Altın Kelebek Ödülleri'nde "En İyi Erkek Oyuncu" ödülünü kazandırdı.

  [​IMG]

  [​IMG]

  2010'da Ezel dizisinde, dizinin bitmesine yakın Sekiz adlı yan karakteri canlandırdı. Bunun dışında birkaç reklam filminde de yer aldı. En son ise Kanal D'de yayınlanmakta olan Kuzey Güney adlı dizide Buğra Gülsoy ile birlikte başrolü paylaşmıştır.

  [​IMG]

  Oyuncu Olduğu Filmler
  Amerikalılar Karadenizde 2 (2006)

  [​IMG]

  Oyuncu Olduğu Diziler
  Gümüş (2005)
  Menekşe ile Halil (2007)
  Menekşe ile Halil (2008)
  Aşk-ı Memnu (2008)
  Aşk-ı Memnu (2009)
   
Yükleniyor...