Kıvırcık Saça Nasıl Şekil Verilir?

'Kişisel Bakım' forumunda Yasemin tarafından 22 Kas 2013 tarihinde açılan konu

 1. Aslına bakarsanız kıvırcık saçlara şekil vermesi düz saçlara göre çok daha kolaydır.Çünkü kıvırcık saçları açık dahi bıraksanız harika bir görünümü oluyor başka hiçbir şekidle model vermeye gerek bile kalmıyor.Topuzda çok şık oluyor kıvırcık saçlarda.

  Bayanlar artık kıvırcık saçlara şekil vermek çok kolay. Kıvırcık saçlara sahip bayanlar, saçlarına şekil verirken zorlanabilirler bigudiyle artık saça şekil vermek eskisi kadar zor değil. Kıvırcık saçlar yapıları itibari ile şekil almaya müsait olmasalar da dalgalı saçlara bigudiyle istediğiniz şekli verebilir ve uzun süre dalgalı saçlarını bu şekli koruyabilirler.

  Ayrıca Kıvırcık saçlar yıkandıktan sonra kurutulup evde el yordamı ile düzleştirilmelidir. Düzleştirilen saçlara sıcak suda kaynatılan bigudiler çok iyi şekil verecektir. Bu bigudilerin içi su dolu olarak satılır. Bunun amacı saçların dalgasını çabuk verebilmektir. Kıvırcık saça sahip bayanlar nazik hareketlerle ve tam zamanında, bigudi çıkarma işlemini yapabilirler.

  Ayrıca Kıvırcık saçlarınızın, bigudi ile verilen şeklinin bozulmaması için sprey sıkabilirsiniz. Saçlar terden veya havadan gelen nemden bozulabilir. Sabitleyici sprey sıkarak rahat bir şekilde gününüzü geçirebilirsiniz.

  [​IMG]


   
Yükleniyor...