Kolay Hamile Kalmak İsteyen Bayanlar Ne Yapmalılar?

'Bebek Bakımı' forumunda Deniz Mısırlı tarafından 16 Şub 2016 tarihinde açılan konu 1. Kolay Hamile Kalmak İsteyen Bayanlar Ne Yapmalılar?

  Kolay hamile kalmak için yapılması gerekenler diyorsanız tabii ki önceden gebe kalınacağı bilinemez. Yapılan incelemelerde rahmi, yumurtalıkları veya testisleri olmayanlar elbette gebe kalamayacağı bilinir. Ancak bir problem olmayan çiftlerin korumasız olarak geçen bir yılın sonun da çiftlerin % 15 'inde açıklanamayan bir şekilde kısırlık problemi tespit edilebilir.
  Öncelikle korunmayı bırak
  Uygulanan yönteme bağlı olarak üreme yeteneğinin geri dönmesi 3 ay kadar sürebilir. Uzun etkili korunma iğneleri kullananlar da 3 veya 4 ay kadar gebelik oluşmayabilir. Spiralin çıkartılması doğum kontrol hapının bırakılması takiben ise bir sonraki ay gebelik oluşabilir.
  Kolay Hamile kalmak için Düzenli bir cinsel yaşantı
  Haftada en az 3-4 kez cinsel yaşantı olması gerekir. Bu şekilde çiftlerin &75'i 6 ay gibi bir ayda gebelik elde edebilir. Hiç bir şekilde doğurganlık problemi olmayanlarda ise hamile kalma şansı her adet döneminde %25 civarlarındadır.

  Kolay Hamile kalmak için.jpg
  Kayganlaştırıcı gibi kremleri kullanmayın
  Kayganlaştırıcı olarak tükürük veya krem gibi madde kullanımı spermlere zarar vererek hamileliği zorlaştırabilir.
  Cinsel ilişki sırasında ve sonrasında bir süre sırt üstü yatmak iyidir
  Yer çekiminin etkisi ile ayakta veya oturur pozisyon ile kurulan ilişkide hemen sonra ayağa kalkmak spermlerin rahim ağzına ulaşmaları zorlaşır. İlişki sonrası bir süre yatarak hamilelik olayını arttırabilirsiniz.
  Hamilelik ve dönemlerde yüksek ısıdan uzak durmanız iyi olacaktır. Sauna veya çok sıcak duşa almaktan kaçınmalısınız. Ayrıca televizyon ve bilgisayar ekranından yayılan elektromanyetik alanda hamilelere zararlı olacağı düşünülür.
  Gebe kalmak için en uygun dönemler 28 günde bir kez adet gören bir kadın kanama başlangıcından itibaren 12 ve 16 günleridir. Çünkü bu dönemlerde kadında sağlıklı bir yumurtlama olacaktır. Yumurtladığınızı nasıl anlarsınız peki?
  Göğüslerde hassaslık, karın bölgesi ve kasıklarda ağrı, rahatsızlık hissi veya vajinal akıntıların artması gibi şikayetler yumurtlama olayının işaretidir.
  Hamile kaldığınız andan itibaren aslında vücudunuzda değişikliler olmaya başlar.
  Ancak ilk günlerde anlamak pek mümkün değildir, genel olarak başı dönen, midesi bulanan, kadınlarda hamilelik olabileceği fikri yaygındır. Bu vücudun gebeliğe verdiği bir tepkidir. İlk farklılık adet düzeni değişmesidir. Adet kanamanız beklediğinizde gelmiyorsa hamile olabilirsiniz. Bunu anlamanın tek yolu gebelik testi veya kan testidir.
   
Yükleniyor...