Kolay Hediyelik Eşya Yapımı

'Güncel Bilgiler' forumunda EyLüL tarafından 15 May 2012 tarihinde açılan konu

 1. Kolay Hediyelik Eşya Yapılışı


  Evde Kolay Hediyelik Eşya Yapımı

  Rengarenk puantiyelerle süslenmiş vazolarda en sıradan çiçekler bile muhteşem bir havaya bürünür. Kumaş satan mağazalarda bulabileceğiniz değişik renkte peluşlarla vazolarınızı birer sanat eserine dönüştürebilirsiniz. Suyla yıkadığınızda kolayca temizlenen yapıştırıcı kullandığınız takdirde, peluşları daha sonra rahatça çıkarabilirsiniz. Birkaç süs tüyü ve kurdele eklemeyi unutmayın.

  Gerekli malzeme:Şampanya bardakları Yumurta akı, tozşeker İnce bir boyama fırçası Gümüş renkli ince kurdeleler

  Yapılışı
  Şampanya bardaklarını sıcak suyla iyice yıkayın. Süsleme işlemine geçmeden önce deterjandan tamamıyla arındırın. Bardakları kurulayın. Ardından kuru bir fırçayla yumurta akını, bardakların üzerine vermek istediğiniz şekil biçiminde sürün. Örneğin kalp veya harf şeklinde sürebilirsiniz. Tozşekeri yumurta akının üzerine serpin. Bardağın ağız kısmını ise önce yumurta akına, ardından tozşekere batırın. Bardakları birkaç saat veya bir gece kurumaları için bekletin. Ayak kısmına kurdeleleri dolayın.

  [​IMG]

  Hediyelik şişeler


  Sadece kendi evinizde değil, konuk olarak katıldığınız davetlere götürdüğünüz şaraplar için de bu ambalajları kullanabilirsiniz.

  Gerekli malzemeler

  Şampanya veya şarap şişeleri
  İki farklı hediye kağıdı Zikzak uçlu makas Şeffaf yapıştırıcı bant Tek renkli karton Renkli kurdeleler veya yılbaşı süsleri

  Yapılışı

  Her bir şişe için hediye kağıdını şişeden 3 santimetre yüksek olacak şekilde kesin. Kağıdın üstte kalan kısmını zikzak makasla veya normal bir makasla kağıda büyük zikzak şekiller kesin. Şişeleri kağıda sarın. Şişe dibinde kağıtları katlayıp yapıştırın. Hediye kağıdından kalın şeritler kesip değişmeli olarak şişelerin etrafına sarıp yapıştırın. Kartondan isim kartları veya kalpler kesip kurdelelerle şişelere tutturun. Şişeleri çiçek veya kurdelelerle süsleyebilirsiniz.

  [​IMG]

  Elbiseye bürünmüş karanfiller


  Beyaz karanfiller sofranıza renk katacak. Üstelik bu ilginç dekorasyon için sadece inik şişelere ihtiyacınız var.

  Gerekli malzeme:İnce beyaz kağıt Minik şişeler Yapıştırıcı Kalın ip Değişik renkte peluş Beyaz karanfiller Nasıl yapılır?
  Beyaz kağıttan ince şeritler kesip şişelerin etrafına sarın. Uç kısımlarını yapıştırın. Peluştan minik parçalar kesip kağıdın üzerine yapıştırın. Kalın ipi şişelerin etrafına sarın. Karanfilleri şişelere yerleştirin.

  Kolay Hediyelik Eşyalar


  [​IMG]

  [​IMG]


  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
Yükleniyor...