Koltuk Altı Terlemesi Çözümleri

'Kişisel Bakım' forumunda Yasemin tarafından 31 Oca 2013 tarihinde açılan konu

 1. Koltuk Altı Terlemesi İçin Çözüm Önerileri


  Unutulmaması gereken en etkili yollardan biri dir temizlik.Koltuk Altı Terlemesini önlemenin en etkili olan yolutemiz olmaktır Koltuk altının temiz bakılmasında bu en büyük etkendir.Temiz olmayan koltuk altınıza hangi ürünü kullanırsanız kullanın terlemesini engelleyemessiniz.

  Koltuk altı terlemesi sonucu oluşan kötü kokuyu önlemek için yapılması gerekenler şöyle sıralanabilir.

  Koltuk altı terlemesini engelleyemiyorsanız en azından terlemediğiniz zaman kötü bir ter kokusu olmasını engelleyebilirsiniz.

  Ter kokusuna engel olmak için yapmanız gereken yöntem şu Sabah uyandığınız zaman duş alıp veya koltuk altı bölgesini yıkayıp nemli koltuk altınıza, sadece bir kaşık karbonat sürerek ovmanız sizi bütün gün ne kadar terlerseniz terleyin ter kokusundan sizi koruyacaktır.Ter kokusundan kurtulmak için yapacağınız şey çok basit. Her iki koltuk altınızı yıkıyorsunuz ve nemli iken bir çay kaşığı bir koltuk altına, bir çay kaşığı diğer koltuk altına sürüyorsunuz ve ovuyorsunuz böylece gün içerisinde terlemeyi bir nebze de olsa engellemeyi başarabilirsiniz.

  Ter kokusunu engellemek için bir diğer yol ise eczaneden çok ucuza satılan bir kremler den yararlanabilirsiniz. Gün boyu terlemenizi önlemiyecektir ama gün boyu ne kadar terlerseniz terleyin ter kokusu olmayacaktır.
   
Yükleniyor...