kombu çayı nelere iyi gelir

'Sağlıklı Yaşam' forumunda Demet tarafından 11 Mar 2015 tarihinde açılan konu

 1. kombu çayı nelere iyi gelir

  1. Vücudu Temizler
  Kombu çayının en önemli sağlık faydalarından biri vücudu toksinlerden temizlemesidir. Birçok bakteriyel asit ve enzim bulunduran kombu çayı vücudu arındırmasının yanı sıra pankreasın yükünü azaltır ve karaciğerin aşırı zorlanmasını engeller. Düzenli kombu çayı tüketimi karaciğerin sağlıklı kalmasına imkan verir.

  2. Kanseri Önler ve Tedavi Eder
  Kombu çayının toksin maddelerden vücudu temizleme özelliği ve içerdiği yüksek miktardaki glikuronik asit kanserin önlenmesine ve tedavisine yardım eder. Kanserle savaşmanın en efektif yollarından biri vücudu toksin maddelerden arındırmaktır. Bazı insanlar kombu çayı içerek, organik ve doğal bir diyeti takip ederek ve yapay kimyasal maddeler içeren ürünleri evlerinden uzaklaştırarak kanserden kurtulduklarını iddia etmektedir.

  3. Artrit (Eklem Yangısı) Riskini Azaltır
  Kombu çayı yüksek miktarda glukozamin içerir. Bu madde sağlıklı eklemler için gerekli bir bileşendir. Glukozamin iyalüronik asid üretiminde rol oynar. Bu asit de kıkırdak yapısının korunmasına ve eklem acısının azaltılmasına yardım eder. İyalüronik asit ayrıca dokuların birleşmesinde görev aldığı için sağlıklı dokuların devamı için gereklidir.

  4. Bağışıklık Sistemini Güçlendirir
  Kombu çayı antioksidanlar açısından çok zengin bir içecektir. Bu antioksidanlar bağışıklık sistemini güçlendirir ve serbest radikallerin vücuda vereceği zararı engeller. Sonuç olarak, vücudunuz enfeksiyon ve hastalıklara karşı daha kuvvetli olacaktır.

  5. Enerji Düzeyini Artırır
  Toksiklerden temizleme etkisi vücut fonksiyonlarının daha etkili çalışması anlamına gelir. Bütün vücut süreçleri sorunsuz işlediğinde, enerji düzeyiniz önemli ölçüde artacaktır.

  6. Kilo Vermeye Yardımcı Olur
  Kombu çayının diğer bir özelliği metabolizmayı hızlandırmasıdır. Metabolizma hızı arttığında kilo verme de o oranda kolaylaşacaktır.

  7. Zihinsel Ve Duygusal Sakinlik Sağlar
  Kombu çayı vücudu ve zihni sakinleştiren birtakım asitler içerir. Bu çayın düzenli kullanımı stres, uyku bozuklukları, depresyon, anksiyete ve diğer zihinsel ve duygusal problemlerin üstesinden gelinmesine yardımcı olur.
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 6 Mar 2015
Yükleniyor...