Kontörler nereye gidiyor?

'Teknoloji Haberleri' forumunda YAREN tarafından 25 Tem 2009 tarihinde açılan konu


 1. Cep telefonunuzda Symbian işletim sistemi kullanıyorsanız,aşağıdaki haber sizin için çok önemli olabilir..

  NetQuin Technology enstitüsünün araştırmış olduğu bilgiye göre Transmitter.C adlı cep telefonu virüsünün değişime uğramış bir sürümü ortalıkta dolaşıyor..


  Edinilen bilgiye göre sadece Symbian S60 3rd Edition işletim sistemini kullanan cep telefonları risk sınıfında yer alıyor.
  Advanced device locks adındaki cep telefonu solucanı üçüncü parti bir sunucudan cihaza ulaşıyor.Şayet virüs yüklenirse 2-3 dakika içinde otomatikman internet bağlantısı kuruyor. Sonra zararlı 10-15 saniyede bir gizli bir şekilde 500 tanınmamış kişiye SMS yolluyor. Bununlada yetinmeyen solucan cep telefonu kullanıcısının SIM kartında bulunan rehberine dadanıyor.

  SMS içeriğinde "A very interesting girl. Try it now!" ibaresi ve bir web linki bulunuyor. Eğer kullanıcı bu linke tıkladığında ona da Transmitter.C virüsü bulaşıyor.

  Cep telefonu virüsünden korunmak isteyen S60 kullanıcıları, kesinlikle yukarda ismi geçen üçüncü parti sunucuya ait bir yazılımı kurmamalı. Ayrıca tanınmadık kişilerden, saçma içerikli SMS leri direkt silmelidirler.
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 1 Haz 2013

 2. Cevap: Kontörler nereye gidiyor?

  saol bilgi paylaşım için teşekkürler
   

 3. Cevap: Kontörler nereye gidiyor?

  genelde sevgililer mesajlasirken ve telefondan konusurken kontorler havaya ucar
   

Yükleniyor...