Köpek Cinsleri Aidi

'Eğitim Merkezi' forumunda EyLüL tarafından 7 Tem 2011 tarihinde açılan konu

 1. Köpek Cinsleri Aidi
  Köpek Cinsleri
  Aidi Köpek Cinsleri


  Aidi

  Temel Özellikleri
  Güçlü Köpek Cinsleri - Aidi dayanıklı bir köpektir. Airedale Terrier'e biraz benzer. Meraklı Köpek Cinsleri - Aidi sinirli Köpek Cinsleri - Aidi iyi arkadaştır ve eğitime çok yatkındır.

  Neler Yapar
  Fas dışında çok az bilinir. çoban Köpek Cinsleri - Aidi bekçi Köpek Cinsleri - Aidi muhafız Köpek Cinsleri - Aidi çakal avcısı olarak kullanılır. Zehirli yılanların varlığını sezme yeteneği vardır. Tüyleri kalındır ve boynunda onu gündüzleri güçlü ve kavurucu güneş ışıklarından Köpek Cinsleri - Aidi geceleri ise şiddetli ayazdan koruyan bir yelesi vardır.

  Özellikle kabileler ve avcılar için iyi bir köpektir.
  [​IMG]
  Kökeni
  Kökeni tam olarak bilinmiyor. Muhtemelen Fas Sahrası'nın bazı bölgelerinde ortaya çıktı ve yetenekleri sayesinde varlığını günümüze kadar bozulmadan sürdürebildi.


  Familya: çoban köpeği (sürü koruma)Diğer Adları: Kabyle Köpeği Köpek Cinsleri - Aidi Kabyle Dog Köpek Cinsleri - Aidi Chien d'Atlas Köpek Cinsleri - Aidi Fas çoban Köpeği Köpek Cinsleri - Aidi Atlas çoban Köpeği Rengi: Kum Köpek Cinsleri - Aidi açık kahve Köpek Cinsleri - Aidi beyaz Köpek Cinsleri - Aidi kirli açık kahve veya üç renkli herhangi bir renk olabilir.Çıkış Yeri: Fas Çıkış Tarihi: çok eski zamanlar Orjinal İşlevi: çoban köpeği (sığır çobanı) Köpek Cinsleri - Aidi koklayarak iz sürer Köpek Cinsleri - Aidi bekçi-koruma köpeğiGünümüzdeki İşlevi: çoban köpeği (sürü korma) Köpek Cinsleri - Aidi insana eşlik eden köpek Köpek Cinsleri - Aidi bekçi-koruma köpeğin Ortalama Ömür: 10-13 yıl Kilo Erkek/Kilo Dişi: 28-32/26-28 kg
  Boy Erkek/Boy Dişi: 32-62/45-50 cm
   
Yükleniyor...