Köpeklerin Sütten Kesilmesi

'Eğitim Merkezi' forumunda Elfida tarafından 1 Ara 2011 tarihinde açılan konu

 1. köpekler nasıl sütten kesilir
  köpeklerin sütten kesilmesi hakkında bilgi


  Bir köpeği sütten kesmek için özenle yapılmış bir plana ihtiyaç vardır.Sütten kesilmiş bir yavru köpek konserve mamayı tercih etse bile eşit miktarda kuru mama yediğinden emin olmanız gerekir.Kuru mamayı su ile ıslatarak yavru köpeğe verebilirsiniz. Onun için gerekli vitaminleri ve mineralleri diyet ile verdiğinizden emin olmalısınız.

  Yavru bir köpeğin sütten kesilme yaşı
  Yeni doğmuş yavru köpekler için hayatlarının ilk 3 ile 4 haftası sadece anne sütüne ihtiyaç duyduklarını unutmamalısınız.yavru köpeklerin hayatlarının bu döneminde kesinlikle yeterince anne sütü almaları gerekmektedir.Anne sütünün yavruların gelişimi üzerindeki olumlu etkisine ve bağışıklık sistemlerinin gelişimine katkısına kesinlikle güvenebilirsiniz.

  Yavru bir köpeği anneden ayırmak istiyorsanız 3 haftadan itibaren yavaş yavaş anneden ayrı kalmasını sağlamaya başlayın, ama 6 haftadan itibaren tamemen ayırın.Daha öncesinde anne sütünü almasına kesinlikle engel olmayın.

  Bazı köpek sahipleri yavruyu 6 haftalık olduktan sonra anneden ayırmayı tercih ederler.Bu aşamada yumuşak gıdaları vermeye yavaş yavaş alıştırmakta ve kesinlikle 8 haftaya yavaş yavaş ulaşmakta gelişimi açısından fayda vardır.
   
Yükleniyor...