Kosgeb'in Açılımı Nedir?

'Türkçe Sözlük' forumunda EyLüL tarafından 15 Şub 2012 tarihinde açılan konu

 1. Kosgeb'in Açılımı Ne Anlama Gelir

  Kosgeb'in açılımı, Küçük ve Orta Ölçekli Sanayiyi Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı'dır.

  Kosgep kelimesinin doğru yazılışı Kosgeb‘dir. Fakat iş dünyasında , halk ağzında kosgep olarakta söylenir. Kosgep açılımı : Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı . Kosgep’in açılımndan da anlaşılacağı gibi küçük ve orta ölçekli işletmelere işlerini geliştirmeleri için hibe ve kredi destekleri veren önemli bir kurumdur.

  Kosgep nedir?

  Kosgep devlet teşvikleri ve desteklerini işletmelere ulaştıran bir kurumdur. KOBİ’lerin işlerini büyütmeleri için hibe (geri ödemesiz) ve kredi olarak alacağı destekleri Kosgeb sağlamaktadır. Kosgeb şartlarına göre geri ödemesiz kredi de yeni girişimcilere sunmaktadır.

  Kosgep’in amacı nedir?

  İşletmelerin rekabet düzeyini arttırmak için daha güçlü olmasını sağlamak, Ar ge faaliyetlerine destek olmak, işlerini büyütmeyi sağlamak Kosgeb’in başlıca amaçları arasında bulunmaktadır.

  Kosgep, girişimciliği yaymak için de faaliyetlerde bulunmaktadır. Girişimciliğin yayılması ve istihdamı arttıracak işler ülke ekonomisini yükseltecek faliyetler arasında olduğu için önemlidir.

  Kosgep desteklerini kimler alabilir?

  Kosgeb’in verdiği eğitimleri alanlar
  Üniversitelerde Kosgeb’in düzenlediği Girişimcileri Geliştirme programına katılanlar
  KOSGEB’in işbirliği ve denetimi çerçevesinde Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Fonu, İŞKUR, Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, belediyeler ve ilgili kamu kurum ve kuruluşları ile meslek odaları tarafından ulusal ve uluslararası projeler kapsamında düzenlenen girişimcilik eğitimine katılanlar
   
Yükleniyor...