Kötü Patron

'Masallar ve Hikayeler' forumunda NURDİN tarafından 27 Kas 2008 tarihinde açılan konu

 1. Uzmanlar, düşüncesiz patronların iş ortamını daha stresli hale getirmekle kalmayıp, çalışanların kalp hastası olma riskini artırabileceğini de öne sürdüler.

  İsveçli uzmanlar, kötü yönetici ile ciddi kalp hastalıkları riski arasında güçlü bağlantı buldu. Bu risk, kişi aynı işte ne kadar uzun süre kalırsa o kadar artıyor.

  Mesleki ve Çevresel Tıp dergisinde yayımlanan araştırmayı yapan uzmanlar, iş yerinde hafifsenmenin ve destek görmemenin strese neden olabileceğini ve bunun da çalışanı sigara içmek gibi sağlıksız davranışlara itebileceğini belirttiler.

  Karolinska Enstitüsü ve Stockholm Üniversitesi'nden uzmanlar bu son araştırma için, Stockholm bölgesinde çalışan 19 ile 70 yaş arasındaki erkeklerin kalp sağlıklarını yaklaşık 10 yıl boyuncu inceledi. Araştırma süresinde ölümle sonuçlanan ya da sonuçlanmayan 74 kalp hastalığı vakası meydana geldi.

  Araştırmada ayrıca, katılımcılardan yöneticilerinin iletişim kurmada ne kadar iyi oldukları ya da personel için hedefleri ne kadar net belirleyebildikleri gibi yönetim tarzlarını değerlendirmeleri istendi. Bu değerlendirmenin sonucunda da, yöneticilerini ehil bulmayan çalışanların kalp krizi geçirme riski yüzde 25 olarak saptandı. Aynı işte uzun süre çalışanlar içinse bu risk yüzde 64 çıktı.
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 6 Ağu 2014
 2. paylaşım için teşekkürler
   
 3. Kötü patron istemiyoruzzzz :)))
   
 4. Patron yazıyı okudumu acaba :)
   
 5. Dünkü gazetede vardı bu haber. Bizim işyerindeki patronun önüne koymuştun dimi abi sen.
  Pek tınmamış gibi ama :f196:
   
 6. dilek önüne koymak değil ,gözüne soksan tınmaz bizim patron

  benim şimdiden 3 ana damar tıkanmıştır:(
   
 7. [​IMG]

  sen eskiden eskiye patronuna gıcıkmışın :f106:
   
 8. Wİshhhhh aman dikkatt et adam allah korusun kazadan gitse veya başına meteor düşse senden bilecekler... :)
   
 9. Hay maşşallah abi :f73:sende de ne araştırmacı kimlik varmış :f106:
   

 10. Chemist keşke o dediğin olsa. Yeterki benden bilsinler ona da razıyım ben :f9:
  eee artık içerde bi arkadaşınızın olduğunu unutmaz beslersiniz. Arada sigara,börek,dolma filan getirirsiniz :f106:
   
 11. çok güzel paylaşım abi benim partronle ben pek iyi anlaşırız hiç şikayetim yok da bide maşıma az az zam yapmasa daha iyi olacak ama neyse bunada şükür .
   
 12. Uzmanlar, düşüncesiz patronların iş ortamını daha stresli hale getirmekle kalmayıp, çalışanların kalp hastası olma riskini artırabileceğini de öne sürdüler.

  tamamen olmasada kısmen katılıyorum ama patrondan çok çalışma arkadaşları tehtit oluşturuyor insanı kalptende götürürler, kanserde ederler :f40:
   

 13. :) doğru söze ne denir :f118:... Ama 11 senelik iş hayatımda iş arkadaşlarımla herhangi bir problemim olmadı çok şükür. İnşallah bundan sonrada olmaz... Ama çok kişiden neler duydum... İş arkadaşlarınızla bazen ailenizden daha fazla beraber olmak zorunda kalabiliyorsunuz.. Bu nedenle çok önemli gerçekten....
   
 14. KinG den başka patron tanımam ben :f106::f106:
  oda süper bir patron bana göre sizler için üzülüyorum arkadaşlar işiniz zor:f196:
   
 15. yağcılarda inecek var :f30:
   
Yükleniyor...