Kötü Saç kesimi düzeltmenin 5 yolu

'Kişisel Bakım' forumunda Ezlem tarafından 14 Ara 2008 tarihinde açılan konu

 1. Kötü Saç kesimi düzeltmenin 5 yolu

  Saç stilisti Jet Rhys'in ipuçları, saçınız tekrar uzayana kadar güvenle sokağa çıkmanızı sağlayacak.

  1- Kuaförünüze ne isteğinizi söyleyin. Saç kesiminden nefret ettiyseniz kuaförünüzü hemen orada uyarın. Jet Rhys, "Salonu terk etmeden kuaförünüze gerçek duygularınızı anlatırsanız ona yaptığını düzeltme şansı verirsiniz," diyor. Ve bir dahaki sefere, ne isteyip istemediğinizi en başından söylemeyi unutmayın.

  2- Çıt-çıtlar satın alın ve uzatmak istediğiniz yerlere ekleyin. Rhys, "Çıt-çıtların en harika yanı da pratik olmaları. Isı ya da yapıştırıcıya ihtiyacınız yok," diyor. Rhys, iki yanlara, iki de arkaya olmak üzere dört parça kullanmayı öneriyor. Çıtçıtı eklemek istediğiniz yerin biraz aşağısındaki saçı kabartın. Daha sonra biraz sprey sıkın ve çıt-çıtı takın.

  3- Saç ürünlerini akıllı kullanın ve kendi kendinize değişik kesimler yapmayı deneyin. Saça dolgunluk kazandıran bir krem kullanın. Eğer kuaförünüzün kestiği kakülün alnınızın üstünde fırça gibi durduğunu düşünüyorsanız, bir tırnak eti makası alın, ucunu yukarı doğru tutun ve kakülünüzün uçlarını kırpın. Rhys "Uçlar inceldiği zaman daha yumuşak bir görüntü elde edersiniz," diye ekliyor.

  4- Renk hilesi yapmayı deneyin "Eğer kuaförünüz gereğinden fazla kat kestiyse, saç boyama uzmanlarına kalın saç taktiğini uygulatın," diyor Rhys. "Alttaki katlar saçın geri kalanından birbuçuk kat daha koyu bir tonda boyanıyor. Bu sayede inanılmaz bir derinlik efekti yaratılarak, saçınızın anında daha dolgun gözükmesi sağlanıyor," diye de belirtiyor.

  5- Aksesuar kullanın Rengarenk bir saç bandı ya da şirin tokalar, fazla kısa kesilmiş kakül gibi problemleri gizlemenize yardımcı olacaktır. "En kötü kesimlerin bile kamufle edilecek bir yolu vardır," diyor Rhys.
   
 2. Teşekkürler canım :f40:
   
 3. tşkler paylaşım için
   
 4. Cevap: Kötü Saç kesimi düzeltmenin 5 yolu

  En iyi yolun kuaförü değiştirmek olduğunu sanıyordum :f196:
   
 5. Cevap: Kötü Saç kesimi düzeltmenin 5 yolu

  :) Yok öylee 5 yol falan düzeltmesi için iyice kırpması gerekeceğinden kuaförü değiştirmek kesin çözüm...
   
 6. Cevap: Kötü Saç kesimi düzeltmenin 5 yolu

  Tşkler canım bilgiler için..