Kötü Yol Kitap Özeti

'Etüt Merkezi' forumunda Merve tarafından 14 Haz 2012 tarihinde açılan konu

 1. Orhan Kemal Kötü Yol Kitap Özeti

  Kötü Yol Özeti

  İnsanı hayali kahramanlara çevirmeden, zayıflıkları, güçsüzlükleri ile benimseyen ve olduğu gibi seven yazarların başında gelen Orhan Kemal, edebiyatımızda sıradan insanın yaşam kavgasını en iyi anlatan yazarların başında gelir. İnsanın yitirdiği onurunu yeniden kazanışını anlatan Kötü Yol, maceralı kurgusu ile de okurların ilgisini çekecek romanların başında geliyor.

  Orhan Kemalin kitapları bir okurun hayatta rastlayabileceği o çok nadir hazineler arasında yer alır. Çok az yazar okurunun dünyasında onun kadar iz bırakır, okurunu onun kadar biçimlendirir Orhan Kemal umudu ve aydınlığı yeniden kazanmamız için yol gösterir bize.

  Kitap Özeti: Güneş uzaklarda, ta uzaklardaki tül mavisi dağların ardından ağır ağır yükseliyordu. Hava serindi henüz. Çok değil, yarım saat sonra güneş alev saçan kocaman bir top gibi şehri kavurmağa başlayınca serçe solutan bir sıcak insanları kırmızı yayla destileri gibi terletip sızdıracak, güneş yükselip, ısı arttıkça da şehirlilerin davranışları ağırlaşacaktı.


  alıntı
   
Yükleniyor...