Kozmetik Ürün Seçme Rehberi

'Kadınca' forumunda zamaneanne tarafından 28 Ara 2012 tarihinde açılan konu

 1. [​IMG]  Kadınların hayatının vazgeçilmezi kozmetik ürünleri, satın alırken pek çok şeye dikkat etmek gerekiyor. İşte bunlardan en önemlileri:

  Ambalajda minimum dayanma tarihinin belirtilmesi, gerektiğinde ürünün dayanıklılığının hangi şartlarda garanti altına alındığı bilgisinin yer alması da şart.

  Kozmetik ürünün sunum şekli itibarıyla kullanım amacı açıkça belli olmadığı takdirde fonksiyonunun ambalaj üzerinde Türkçe yazılması, içerdiği bileşenlerin listesine yer verilmesi zorunlu.

  Ambalajda herhangi bir hastalığı tedavi etme, önleme, teşhis etme veya fizyolojik bir fonksiyonu düzeltme, düzenleme, değiştirmeye yönelik ibare ve görsel yer alamıyor, bu ürünler kozmetik olarak kabul edilemiyor.

  "Kozmetotekstil" adı verilen tişört, eldiven, çorap, tayt gibi kozmetik salan tekstil ürünlerinin ambalajında, içeriğindeki kozmetiklerin, uyarı gerektiren maddelerle ilgili bilgilerin bulunması gerekiyor.
   
 2. Cevap: Kozmetik Ürün Seçme Rehberi

  Kozmetik ürünlere hiç aram yok düşkünlüğümde yok gerekde duymuyorum açıkcası kırk yılda bişey aldığım için çok önem vermiyorum :)
   
Yükleniyor...