KPSS tercih süresi uzatıldı

'Haberler' forumunda HazaN tarafından 15 Tem 2009 tarihinde açılan konu

 1. KPSS tercihleri 20 temmuza kadar uzatıldı.. Yarın sona ermesi beklenen tercih bildirim süresi ÖSYM tarafından bilgisayarlardaki yavaşlık nedeniyle Pazartesi gününe kadar ertelendi...

  ÖSYM (Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi), yarın sona erecek Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) tercih bildirim süresini 20 Temmuza kadar uzattı.

  ÖSYM'den yapılan yazılı açıklamada, ÖSYM bilgisayar sistemindeki yavaşlık nedeniyle KPSS tercih bildirim süresinin 20 Temmuz Pazartesi günü saat 17.00'ye kadar uzatıldığı bildirildi.

  ÖSYM, kamu kurum ve kuruluşlarında bulunan kadro ve pozisyonlara KPSS sonuçlarına göre yerleştirme yapmak için 6-15 Temmuz arasında adaylardan tercih alacağını duyurmuştu. Ancak tercih yapmak isteyen adayların, birkaç gündür internet sitesine giremedikleri yönündeki şikayetler üzerine süre uzatımına gidildi. Sıkıntının Türk Telekom'un Bilkent'teki santralinde yaşanan teknik arızadan kaynaklandığı, arızanın bugün giderildiği ancak sistemde yavaşlama olduğu öğrenildi.
   
 2. Cevap: KPSS tercih süresi uzatıldı

  site sürekli hata veriyordu tamda öss'nin açıklandığı tarihe gelmişti uzatmasalardı aradan tercih yapabilenler kesin yerleşirdi :D