Kulak Ağrısına Bitkisel Çözüm

'Sağlık Rehberi' forumunda Ezlem tarafından 11 Nis 2011 tarihinde açılan konu

 1. Kulak Ağrısına hangi bitkiler iyi gelir
  Kulak Ağrısı için Alternatif tedavi
  Kulak Ağrısına Bitkisel Tedavi

  Kulak Ağrısı için Aromaterapi Tedavisi:
  Enfeksiyonun nedeni soğuk algınlığıysa, tedavi soğuk algınlığı tedavisi ile birlikte yürütülmelidir.
  Ortakulak iltihabında ağrıyı dindirebilmek için, papatya ve lavanta uçucu yağlarını sıcak suyun içerisine katıp, bu karışımda iyice ıslatılmış olan kompresi uygulayın.
  Kompresi uygulamak için, bir kase sıcak suya her bir uçucu yağdan 4-5 damla katın. Suyun, temas halinde yakacak sıcaklıkta olmamasına özen gösterin. Temiz bir el havlusu, mendil ya da bezi katlayıp kaseye batırın. Havluya, suyun yüzeyinde kalmış yağlardan mümkün olduğunca çok almaya çalışın. Kompresi kulağa uygulamadan önce, iyice sıkın. Diğer bir seçenek olarak, ağrıyan kulağın çevresine bu yağlarla masaj yapılabilir.

  Kulak Ağrısı için Homeopati Tedavisi:
  Homeopati tedavileri, kulak ağrısının kendisini iyileştirmek için kullanılır. Ancak kulak ağrısının nedeni soğuk algınlığıysa, soğuk algınlığı da tedavi edilmelidir. İlacı alırken izlenilmesi gereken talimatlar, aşağıdaki tüm tedaviler için geçerlidir. İlacı, ilk gün 6 defayı geçmemek kaydıyla, her 2 saatte bir 6x dozunda kullanın. Bunu takip eden 2 gün de, bu tedaviyi üçer kez uygulayın. İlaçları almadan 15 dakika önce ve sonrasında, hiçbir şey yiyip içmeyerek ve dişlerinizi fırçalamayarak, dilinizin “temiz” kalmasını sağlayın.

  Soğuk hava ve ayaza bağlı ağrı ve tahriş varsa, Aconite ( kurtboğan ) alın.

  Şiddetli ağrı, rahatsızlık hissi ve duyma kaybı varsa, Chamomilla (papatya) alın. Kulak ağrısının yanında, akıntı ve yüksek ateş varsa ve duyma problemi yaşanıyorsa, Pulsatilla (rüzgargülü) alınabilir.

  Kulak Ağrısı için Bitkisel İlaçlar ile Tedavi:
  Kızarıp iltihaplanmış kulak kanalını tedavi etmek için, her 3 saatte bir 1-3 damla sığırkuyruğu (Verbascum thapsus) yağı damlatın. Uyarı! Öncelikle, kulak zarınızın delinmenıiş olduğundan emin olmak için muayene olun.

  alıntı
   
Yükleniyor...