Kunut Duaları

'Dualar ve Faziletleri' forumunda Aysell tarafından 29 Eki 2009 tarihinde açılan konu

 1. Kunut Duaları Okunuşu,Anlamı

  Kunut Duaları - 1


  Allâhümme innâ nesteînüke ve nestağfirüke ve nestehdik. Ve nü'minü bike ve netûbü ileyk. Ve netevekkelü aleyke ve nüsni aleykel-hayra küllehü neşkürüke ve lâ nekfürüke ve nahleu ve netrükü men yefcürük.

  Allahım! Senden yardım isteriz, günahlarımızı bağışlamanı isteriz, razı olduğun şeylere hidayet etmeni isteriz. Sana inanırız, sana tevbe ederiz. Sana güveniriz. Bize verdiğin bütün nimetleri bilerek seni hayır ile överiz. Sana şükrederiz. Hiçbir nimetini inkar etmez ve onları başkasından bilmeyiz. Nimetlerini inkar eden ve sana karşı geleni bırakırız.


  Kunut Duaları - 2


  Allâhümme iyyâke na'büdü ve leke nüsalli ve nescüdü ve ileyke nes'a ve nahfidü nercû rahmeteke ve nahşâ azâbeke inne azâbeke bilküffâri mülhık.

  Allahım! Biz yalnız sana kulluk ederiz. Namazı yalnız senin için kılarız, ancak sana secde ederiz. Yalnız sana koşar ve sana yaklaştıracak şeyleri kazanmaya çalışırız. İbadetlerini sevinçle yaparız. Rahmetinin devamını ve çoğalmasını dileriz. Azabından korkarız, şüphesiz senin azabın kafirlere ve inançsızlara ulaşır.
   
 2. Emeği geçenlerden Allah râzı olsun..

  Selâmünaleyküm;

  Efendim Siz de ve diğer bütün dinî neşriyatta bulunan otağlarda çalışan kardeşlerimizden Allah sonsuz defâ râzı olsun.
  Bu yorulmanızın mükâfatın esas Dünya'da İnşaallah alırsınız.

  Tanrı Türk'ü -ve diğer Müslüman din kardeşlerimizi her türlü kötülüklerden- korusun. Âmin.
   
 3. Cevap: Kunut Duaları

  Âmin hocam
   
 4. Cevap: Kunut Duaları

  Allah arzı olsun
   
Yükleniyor...