Kurban Bayramında Hava Nasıl Olacak 2012

'Güncel Bilgiler' forumunda zamaneanne tarafından 16 Eki 2012 tarihinde açılan konu


 1. Kurban Bayramında Hava Durumu 2012


  Kurban Bayramı Hava Durumu Nasıl Olacak 2012


  Kurban bayramı yaklaşıyor. 24-28 Ekim arası sürecek bayramda hava durumunun nasıl olacağı da çok önemli. Yola çıkacaklar, tatil yapacaklar ya da bayram ziyaretine gidecekler; İşte Kurban bayramı boyunca yurtta geçerli olacak hava durumu:

  Kurban Bayramı süresince yurdun büyük bölümünde yağış bekleniyor.Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, Karadeniz üzerinden gelen yağışlı havanın yarın ve hafta sonu doğu bölgelerde etkili olduktan sonra yurdu terk edeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, Orta ve Doğu Karadenizin iç kesimleri, İç Anadolunun kuzeydoğusu ile Doğu Anadolunun kuzey ve doğusunda karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

  Hava sıcaklığının bayramın ilk günü tüm yurtta 1 ila 3 derece artması bekleniyor. Yapılan son değerlendirmelere göre; Marmaranın doğusu, Orta ve Doğu Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgeleri ile Balıkesirin Bandırma ve Tekirdağın Çorlu ilçelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, akşam ve gece saatlerinde İç Anadolunun kuzeydoğusu, Doğu Karadenizin iç kesimleri ile Doğu Anadolunun kuzey ve doğusunda karla karışık yağmur ve yükseklerinde kar şeklinde olması bekleniyor.
   
Yükleniyor...