küresel ısınma denemeleri

'Ders notları' forumunda YAREN tarafından 5 Oca 2011 tarihinde açılan konu

 1. küresel ısınma denemeler,küresel ısınma deneme yazısı,küresel ısınma deneme örneği,küresel ısınma deneme yazıları

  Küresel ısınmayla ilgili deneme yazısı

  Bildiğimiz gibi küresel ısınmanın birinci nedeni ozon tabakasındaki deliğin büyümesidir. Ama bu delik kendi kendine açılmadı ya.

  Anladığımız ve çeşitli kaynaklardan öğrendiğimiz kadarıyla insanların doğayı kirletmeye başladığından beri küresel ısınma olayı da başladı. Belki 300 yıl, belki 500 yıl önce… Özellikle ,kimyasal maddelerin kullanılmaya başlanmış olması, sonumuzu da hazırladı sanırım. Hem kanserojen maddeler içermesi ve hem de doğayı amansız bir şekilde yok etmesi bakımından aslında bu ürünlerin hemen imha edilerek bir daha üretiminin yapılmaması ve üreten ve kullananlara büyük cezaların verilmesi gerekir. Yine parfüm ve deodorantların özellikle yine ozon tabakasına zararlı gazlarla imal edilmesi bizleri yavaş yavaş ölüme ve yok oluşa sürüklüyor. Keşke, bütün dünya bu konuda duyarlı olsa… Diyorlar ki: florasanlı lamba kullanın, televizyonlarıızı kumanda yerine düğmesinden kapatın. Sularınızı tutumlu kullanın vs vs. Bu konularda çok haklılar da bunlar yeterli mi? Peki yapacak başka şeylerimiz yok mu?


  Küresel Isınma açığa çıkmadan önce büyük önlemler alınabilir miydi? Eğer, bilim adamları bunun farkındalarsa daha önce yöneticileri uyardılar mı? Gerçi, onlar da ne güzel dinlerler ya onları(!) Çok keşkelerim var ama yararı yok artık. Geçmiş olsun .
  Ömer Ilgaz ​
   
Yükleniyor...