Kurtuluş Savaşında Hizmeti Geçenlere Teşekkür Mektubu

'Tarih Bölümü' forumunda ZeuS tarafından 15 Haz 2011 tarihinde açılan konu

 1. Kurtuluş Savaşında Hizmeti Geçenlere Teşekkür Mektubu

  Sevgili şehitlerimiz ve Kurtuluş Savaşı’nda emeği geçenler,

  Bugün sizler sayesinde vatanımızda güven içerisinde huzurlu ve mutlu yaşamaktayız. Bizler için yaptığınız her türlü fedakarlıktan dolayı size minnettarız. Geçmemiz için köprü, görmemiz için ışık oldunuz. Varlığımız için canınızı yok saydınız. Yaşlı genç çoluk çocuk demeden gayret ettiniz.
  Nineler, anneler cepheye kağnılarla mermi taşıdı. Mermiler ıslanmasın diye bebeğinin örtüsünü cephaneye örttüler. Bu yüzden çocuklar ıslanıp hastalandı hatta öldü. Öğrenciler askere gidip okullar mezun vermedi. Çocuklar yetim, anneler dul kaldı. Vatanın tüm bireyleri hep beraber gayret gösterdi.

  Sizler olmasaydınız bizler şu anda başka ülkelerin işgali altında ve onların esiri olurduk.
  Sizler sayesinde şanlı bayrağımız yurdumuzun dört bir köşesinde dalgalanmaktadır. Benliğimizi, varlığımızı, bağımsızlığımızı size borçluyuz. Bugün okullarda rahatça eğitim görmemizi, çarşı pazarda özgürce dolaşıp alış veriş yapmamızı size borçluyuz. Bizi yeniden duygulandırdınız. Vatan uğruna pek çok kişi şehit düştü. Hepinizin kalbimizde ayrı ayrı yeriniz var.

  Bütün bu fedakarlıklardan dolayı okulunu yarım bırakan öğrencilere, çocuk askerlere, annelere, yaşlı dedelere, genç ağabeylere, subaylara, erlere, Mehmet çavuşlara, Seyit onbaşılara binlerce teşekkürler. Kurtuluş Savaşı’na katkıda bulunan herkese binlerce teşekkür.

  Hepinizi rahmetle anıyor, ebedi yurdunuzda huzur içinde bulunmanızı diliyoruz.
  Bu yurdu canımız ve malımızla koruyup yaşatacağımıza, gerekirse kurbanlık kınalı koçlar gibi bu uğurda kanımızı akıtacağımıza söz veriyoruz. Sonsuz teşekkürler!

  METİN KESKİN