Kuru Öksürük İçin Şifalı Bitkiler

'Sağlıklı Yaşam' forumunda Yasemin tarafından 10 Nis 2013 tarihinde açılan konu

  1. Kuru Öksürük İçin Şifalı Bitki Önerileri    Bahar aylarının başlarında olduğumuz şu günler hastalıkların üst üste geldiği zamanlar özellikle hava değişikliği nedeniyle soğuk algınlığı ve öksürük olmakta bu öksürüğün tedavisi nasıl olmalı hangi şifalı bitkiler kuru öksürüğe karşı etkili olmaktadır.Kuru öksürüğe iyi gelen şifalı bitkilerden bahsetmek istiyoruz yazımızda.

    Kuru öksürük için bitkisel tedavi yöntemleri şöyledir;Kuru öksürük tedavisi için Servi kozalağı kaynatılıp içilirse kuru öksürüğü kesmede çok yararlı olacaktır.Bir tane karaturpu üç bardak üzüm hoşafı veya 3 bardak şekerli suyla pelte gibi olana dek kaynatın. Kaynatılan bu karışımı Günde 3-4 kez 1 çorba kaşığı yiyin öksürüğünüze iyi gelecektir.
    Ayrıca üç tutam baldıran otu. 1 tutam gelincik çiçeği, 10 gr meyankökü, 30 gr çekirdeksiz üzüm,15 tane hünnap. 10 gr susam tohumu, 15 gr fındık kabuğu, 15 gr haşhaş kabuğu, Bu malzeme 2 bardak suyla kaynatılır. Nöbet şekeriyle tatlandırılıp öksürük şurubu yapılır ve içilir öksürük tedavisinde bu şurup çok etkili olacaktır.
     
Yükleniyor...