Küs Eşlerin Barışması İçin hangi dua okunmalı

'Dualar ve Faziletleri' forumunda Yasemin tarafından 16 Oca 2014 tarihinde açılan konu

 1. Dargın Eşlerin Barışması İçin Dua


  Dargın,küs eşlerin barışmaıs için okunmsı tavsiye edilen dua ve yapılması uygun görülen ibadetler nelerdir;Dargınlık hoş bir şey değildir özellikle de eşlerin birbirleriyle dargın olmalı dinimizcede uygun değildir bu nedenle araya daha fazla soğukluk girmemesi için dargın eşlerin okumaları gereken dualar vardır işte tavsiye edilen bu dualar;

  Duayı okumadan önce güzel bir hacet namazı kılnması tavsiye edilir.Ve şöyle dua edilir;
  Allahım kıldığım hacet namazının hürmetine peygamber efendimizin yüzü suyu hürmetine sevdiğimin kalbini bana yakınlaştır onu sevdiğim kadar sevileyim diyerek Amin deyin.

  Hacet namazını 2 yada 4 rekat olarak kılabilirsiniz.Namazınız bittikten sonra Enfal süresinin 63. ayeti kerimesini 313 defa okumanız tavsiye edilmiştir.

  Ve ellefe beyne kulûbihim, lev enfakte mâ fîl ardı cemîan mâ ellefte beyne kulûbihim ve lâkinnallâhe ellefe beynehum, innehu azîzun hakîm.

  Ve onların kalplerinin arasını (sevgiyle) birleştirdi. Eğer yeryüzündeki şeylerin hepsini infâk etseydin (verseydin), onların kalplerinin arasını birleştiremezdin. Ve lâkin Allah, onların arasını birleştirdi. Muhakkak ki O; Azîz’dir, Hakîm’dir.

  Daha sonra 100 defa ya kadir ya allah ya rahman ya allah ya rahim ya allah ya kerim ya allah
  esmalarını çekmeniz tavsiye edilmiştir.
   
 2. insallah ise yarar
   
Yükleniyor...