Kusursuz makyaj sırrı far rengi

'Kadınca' forumunda Habibe tarafından 16 May 2016 tarihinde açılan konu

 1. Kusursuz makyaj sırrı far rengi

  Makyaj Severlerin Dikkatine!
  Bayanlar için makyaj adeta vazgeçilmez bir hal almıştır. On dakikada giyinebiliriz veya beş dakikada duş alabiliriz. Ama makyajımızı asla yarım saatten kısa sürede bitiremeyiz. Ne yapalım? Biz bayanlarda böyleyiz. Kusursuz makyaj için her zaman altın kurallar vardır. Yıllardır makyaj yapan ama yinede istediği şekli yakalayamayan bayanlar için bugün birkaç makyaj kuralından bahsedeceğiz.
  Öncelikle kusursuz makyaj için en önemli şey renk seçimleridir. Fondöteniniz veya allığınız ten rengine uyuyor mu önce buna bir bakmalısınız. Daha sonra yapmanız gereken şey ise makyaj sırasında kullanacağınız her bir malzemenin renklerinin birbirleri ile uyum içerisinde olup olmadığı olacaktır. Çünkü suratınızda kullandığınız herhangi bir renk diğeri ile uymadığı zaman makyajınızda göze batan bir terslik ortaya çıkacak ve sizde bunun neden olduğunu bilmeden tüm makyajı baştan yapmaya başlayacaksınız ve sonuçta yine aynı sorun ile karşılaşacaksınız. Bundan dolayı yüzünüzde kullanacağınız renkler ve bu renklerin tonları son derece önemli olacaktır.
  Dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta ise kullanmakta olduğunuz fondötenin kendi ten renginizden bir ton daha açık renkte olması olacaktır. Çünkü üzerine sürülecek allık ve diğer malzemeler ise suratınız bir ton daha koyulaşacaktır. Yani bir ton açık fondöten alarak bu dengeyi kolayca sağlayabiliriz. Bunun haricinde fondöten suratınızı makyaja hazır hale getiren bir ürün olduğundan dolayı kesinlik ile çok yağlı bir fondöten seçmemeli ve cildinizin tamamen pürüzsüz göründüğünden emin olmalısınız. Suratınızı iyice yıkadıktan ve tonik ile sildikten sonrada fondöten ile makyajınıza başlayabilirsiniz.
  Bazı bayanlar pudra kullanmadan makyaj yapmayı tercih etmektedirler. Pudra kullanmak cildinizi matlaştırmaya sebep olur aslında yüzünüzde bir katman daha boya olmuş olmasına rağmen makyajınızı çok daha doğal göstermeye yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda fondötenin sabitlenmesine böylece de makyajınızın daha uzun süre kalıcı olmasına yardım etmektedir.
  Son olarak allık ile ilgili bir püf noktadan bahsetmekte yarar var. Allığınız yüz ifadenizdeki görünümü değiştireceğinden dolayı mutlaka ruj renginiz ile uyumlu bir ton seçmelisiniz ve allığı elmacık kemiklerinizin emen altına sürmelisiniz. Bu şekilde boya kemiklerinizi çevreleyip kaldırarak yüzünüze çok daha mutlu bir ifade verecektir.