Kutlu Doğum Haftası Nedir Kısaca

'Sorularla İslamiyet' forumunda Yasemin tarafından 15 May 2013 tarihinde açılan konu


 1. Kutlu Doğum Haftası Nedir


  Peygamber Efendimizin dünyaya gelişi olan Rebiulevvel ayının 12. gecesi Mevlid Kandili olarak kutlanmaktadır.Kutlu Doğum Hz. Peygamber Efendimiz Hz Muhammed S.A.V Efendimizi Anma ve Peygamberlere Saygı Haftası olarak kutlanmaktadır.

  Kutlu Doğum Haftası Sevgili Peygamberimiz Hz Muhammed s.a.v efendimizi anmak için, her yıl Nisan ayında kutlanır.Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı, yüzyıllar önce bir ilim ve kültür bayramı şeklinde kutlanan mevlid geleneğini canlandırmayı amaçlamış, bu düşünce ile de Peygamberimizin doğum gününü içine alan haftayı, Kutlu Doğum Haftası olarak belirlemiştir.

  Kutlu Doğum Haftası Tüm Müslüman alemine mübarek olsun yaptığınız ibadetler ve dualar kabul olsun inşallah...Peygamber efendimizin dünyaya geldiği bu mübarek geceye Kadir Gecesi denmektedir.

  Peygamber Efendimizi anmak için Kutlu Doğum Haftasın'da okunan mevlidleri saygı ile dinlemek gereklidir.O'nun mübarek ruhuna salat ve selam okumak bol bol tesbih çekmek ve Peygamber efendimizin hayatı ile ilgili kitaplar okumak yapılacak en güzel saygı göstergesidir.
   
Yükleniyor...