kütüphanenin bölümleri nelerdir

'Etüt Merkezi' forumunda Burcu tarafından 18 Tem 2014 tarihinde açılan konu

 1. kütüphanenin bölümleri nelerdir

  ÇOCUK BÖLÜMÜ

  16 yaşından küçük okuyucuların kullandıkları bölümdür.Bu bölümdeki kitaplar daha çok okumaya yeni başlayanlar için çok resimli az yazılı kitaplardır. Ayrıca danışma kaynakları da (ansiklopedi, sözlük vb.) mevcuttur. Çocuk bölümünden yararlanan okuyucular üye oldukları taktirde Türk ve dünya edebiyatının seçkin kitaplarını (Ömer Seyfettin, Kemalettin Tuğcu, Jules Verne vb. ) alarak evlerinde okuyabilirler .


  YETİŞKİNLER BÖLÜMÜ

  16 yaşından büyük okuyucular bu bölümü kullanır. Ansiklopedi , sözlük gibi danışma kaynakları ve çeşitli konulardaki kitaplar yetişkinler bölümünde bulunmak- tadır.Kitaplar okuyucuların raflardan arama yapabilmeleri ve istedikleri kitabı salonda okumak üzere alabil- meleri için açık raf sistemi ile düzenlenmiştir.

  Türk ve Dünya edebiyatının seçkin eserleri (roman,öykü, şiir, deneme vb.) Ödünç verme bölümündedir. Kütüphaneye üye olan herkes bu bölümden istediği kitabı 15 gün süre ile ödünç alabilir.

  BİLGİSAYAR BÖLÜMÜ

  Salonumuzda 24 adet bilgisayar ve 2 yazıcı bulunmak- tadır.Okuyucular ücretsiz olarak bilgisayarlardan yararlanmaktadır.

  İnternet erişimi güvenlik programı sayesinde güvenli bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Kütüphanemiz Milas otomasyon programı kullanıyor olup, mevcut olan kitaplar kayıt edilmiştir.

  SÜRELİ YAYINLAR BÖLÜMÜ

  Düzenli olarak dergiler takip edilir ve günlük gazeteler okunabilinir. 213 süreli yayın mevcuttur.

  KONFERANS SALONLARI

  140 ve 70 kişilik olmak üzere 2 adet konferans salonumuz bulunmaktadır. Konferans salonlarında güncel konularla ilgili toplantı, konferans ve panel düzenlenmektedir

  KADIN ESERLERİ BÖLÜMÜ

  Bu bölümde bayan okuyucular günlük gazeteleri okuyabilir, dergileri inceleyebilir ve kadın eserlerinden yararlanabilirler sosyal aktivite olarak satranç oynayabilirler.Bayan okuyucuların keyifli vakitler geçirebileceği bir bölümdür.
   
  Son düzenleme: 24 Eyl 2014