Lazer Epilasyon Kimlere ve Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

'Kişisel Bakım' forumunda Alara tarafından 8 Eki 2009 tarihinde açılan konu

 1. Lazer Epilasyon Kimlere ve Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

  En iyi sonuçlar beyaz tenli ve koyu renkte kıla sahip olan kişilerde alınmaktadır. Ancak cildin ve kılın rengine bağlı olarak gerekli doz ve süre ayarlamaları yapılarak aynı sonuçlar elde edilmektedir. Lazer epilasyon 12 yaşından itibaren kadın ve erkeklere koyu renkte kıla sahip olan herkese uygulanabilir.

  Lazerli Epilasyon Kimlere Uygulanamaz?
  Kalp pili olanlara, sara hastalarına, hamilelere, sarı beyaz ve ayva tüylü olanlare lazer uygulanmaz. Renksiz kıla ve siyah tenli kişilere lazer epilasyon uygulanmamaktadır. Tüyleri açık renkli yani pigmenti az, koyu renkli pigmenti hiç yok ise laser ışığından etkilenmeyecekleri için tedavi etkili olmaz. Uçuk hastalığı bölgelerde, sedef hastalığı olanlarda, prekanseroz cilt lezyonu olanlarda, cilt enfeksiyonlarında lazer epilasyon yapılamaz. Bronzlaşmış ciltlere lazer epilasyon yapılamaz, rengin açılmasını beklemek gereklidir. Gebeliğin ilk 3 ayında kullanılması önerilmez, süt veren annelerde sadece göğüs bölgesine uygulama yapılmaz.

  Laserli Epilasyon Hangi Bölgelere Uygulanabilir?
  Özel gözlükler kullanarak gözleri direkt ışıktan koruma şartı ile hemen hemen vücudun bütün bölgelerine lazer epilasyon uygulanabilir. Göz çukuru, yani kaşların altında kalan kısım hariç olmak üzere; alın, kaş arası, yanak, favori, bıyık, boyun, ense, kulaklar, kasıklar, üst bacak, diz, alt bacak, ayaklar, ayak parmakları, kollar, koltukaltı, eller, el parmakları, göbek, kalça, sırt, bel ve omuzlarda uygulandığı gibi, göğüs, meme, bikini çizgisi gibi hassas bölgelerde de uygulanabilir.