Lazer Epilasyon Tedavisi Sonrasında İz Kalır mı?

'Kişisel Bakım' forumunda Alara tarafından 8 Eki 2009 tarihinde açılan konu

 1. Lazer Epilasyon Tedavisi Sonrasında İz Kalır mı?

  Lazer epilasyon uygulaması sonucu ciltte kızarıklık görülmesi beklenen bir durumdur. Normalde uygulamayı takip eden bir kaç saat içerisinde tamamen sona ermesi gerekmektedir. Ancak aşırı hassas ciltlerde veya aşırı doz verilen ciltlerde hafif kızarıklık benzeri bir tablo görülebilir. Bu durum 1-2 günlük tedavi ile iz kalmadan düzelir. Lazer epilasyon sonrası kişinin güneşlenmesi veya solaryuma girmesi, kalıtımsal pigmentasyon problemi bulunması gibi özel durumlarda ciltte açık veya koyu renklenmeler görülebilir. Genel olarak bu vakalar geçicidir ve zaman içerisinde geride hiçbir iz bırakmadan kaybolur.

  Dijital spektrofotometre cihazı nedir, lazer epilasyon uygulamasında ne işe yarar?
  Lazer ışınının doğru dozda kıl köküne ulaşarak tekrar kıl üretemeyecek şekilde hasar vermesi lazer epilasyon uygulamasındaki amaçtır. Bunu yapacak yeterli lazer dozu verilirken fazlasının verilerek lazer epilasyon sırasında ciltte tahriş veya yanık yaratmaması amaçlanmaktadır. Bu hassas ayarı uzman kişilerin dahi göz ile yapmaları çok zordur. Epiderm’de ciltteki Melanin, kandaki Hemoglobin ve cildin ışığı yansıtma özelliklerinin bir arada dijital spektrofotometre ile değerlendirilmesi ile uygun doz seçilmekte, zaman içinde ciltteki değişiklikler izlenerek lazer epilasyonda sürekli doz ayarlaması yapılmaktadır. Dijital spektrofotometre ölçümleri ile cildinizi her geldiğinizde sadece göz ile değil, objektif ve rakamsal olarak ölçeceğimizden en uygun lazer epilasyon dozu uygulanabilecektir.
   
 2. Cevap: Lazer Epilasyon Tedavisi Sonrasında İz Kalır mı?

  Başarılı sonuç içinLazer epilasyon uygulaması Cilt rengi ve kıl yapısına ve uygulanacak vücut bölgesine en uygun lazer tipi ve dozunun seçimi ile başlamalıdır.
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 29 Haz 2010
Yükleniyor...