Leonardo Da Vinci Eserleri

'Biyografi' forumunda Sitem tarafından 30 Nis 2012 tarihinde açılan konu

 1. Leonardo Da Vinci Ünlü Eserleri


  Leonardo Da Vinci Resimleri


  Mona Lisa İtalya, Floransa'daki Rönesans sırasında Leonardo da Vinci tarafından kavak bir pano üzerine resmedilmiş 16. yüzyıl yağlıboya portresidir. Çalışma halen Fransız Hükümeti tarafından özümsenmektedir ve Paris'teki Louvre Müzesi'nde Francesco del Giocondo'nun karısı, Lisa Gherardini Portresi başlığı altında sergilenmektedir.

  [​IMG]

  Leonardo Da Vinci nin Meryem Çocuk İsa ve Azize Anne tablosu. .Leonardo, Floransa' da Annunziata manastırı için ısmarlanan bu resme, büyük ilgi çeken taslağını yaptıktan yıllar sonra yeniden başlamıştır. İsa' nın bir yaşlarındaki hali resme-dilmiştir: Meryem, annesi Azize Anna' nın kucağından öne doğru eğilip kuzuyu kucaklamak isteyen İsa' yı çekmeye çalışmaktadır. Azize Anna ise hafifçe doğrulmuş Meryem' e engel olmak ister gibidir. Anna İsa' nın acı çekmesine karşı olan kiliseyi temsil etmektedir.

  [​IMG]

  Leonardo Da Vinci Kakımlı kadın tablosu 1490' yılında Leonardo tarafından yapılmıştır. Magripli Ludovico' nun 17 yaşındaki metresi- nin resmidir. Portre türüne köklü bir yenilik getirmektedir.kakum, kakım veya ermin Gelinciğe benzeyen, kürkü değerli memeli bir hayvan anlamındadır.

  [​IMG]

  Leonardo Da Vinci son akşam yemeği tablosu ..Magripli Ludovico tarafından Santa Maria Delle Grazie manastırı yemekhanesi için ısmarlanmıştır. Sanatçının tamamlayabildiği birkaç resimden biridir. Daha Leonardo hayatta iken yıpranmaya başlaması, renklerin doğallıklarını kaybetmesi inanılmaz bir talihsizliktir. Bunun da nedeni Leonardo' nun salondaki rutubeti hesaplamadan değişik bir boyama tekniği uygulamasıdır. Ancak bu hali ile bile, insan dehasının büyük mucizelerinden biridir

  [​IMG]

  Leonardo Da Vinci Aziz Hieronymus tablosu. .1482' yılında yapılan bu resim iki parça halinde bulunmuştur. Dikkatli incelenirse kafanın bulun-duğu bölümün sonradan yapıştırıldığı farkedilir. Küçük kayalıklar içeren kıraç bir yerde pişman vaziyette dolanan Hyeronymus betimlenmiştir.
  [​IMG]


  Leonardo Da Vinci Diğer eserleri

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
Yükleniyor...