Lepistes Balıkları Kaç Günde Doğurur

'Eğitim Merkezi' forumunda EyLüL tarafından 7 Tem 2011 tarihinde açılan konu 1. Lepistes Balıkları Kaç Günde Yavrular


  Bu balık gerek görünümü gerek maliyeti gerekse hemen buluna bildigi için çogu kişi tarafından beslenmektedir . bu balıgın beslenme amaçlarından biride çok kolay ve çok fazla yavru alımıdır. her ortama yak uydura bilen küçük sevimli ve sempatik balıklardır.

  balıgın yaşayış şekli 24-28 derecede ortalama olarak bakılmalıdır 20 derecenin altına düştünmü balıgın gelişimi yavaşlar her türlü su sartına ayak uydura bilir akvaryumun suyunun berrak olması balık için iyi olmaktadır.akvaryum içinde kolay kolay dögüşmezler yavrulayacakları zamnlar dişileri kuvalamaları hariç.günde iki defa yemlemek normaldir.

  balıgın üremesi bu balıgın üremesi için akvaryum içinde erkek sayısı çok olur ve dişi sayısı az olursa bu erkekler dişiyi sürekli kovalarlar eşleşmek için burda balıgı hırpalıya bilirler bu yüzden erkek saının az olması lazım yani erkek sayısı dişininkinin 1/4 oranında olmalıdır bu sayede erkekler diger dişilerlede ugraşır sürekli kovalanan dişi dinlenmek için fırsat ve zamn bulur bu balıklarde eşleşme yumurtlamadan önce olur dişi ve erkek eşleşir bu eşleşmeden sonra dişi balık erkek ihtiyacı duymadan başka bir akvaryumda yavrulya bilir balıgın yavrulama zamanı geldinmi balıgın karnı iyice şişer ve balık yavrular. balıgın yavruluk içine deyilde akvaryum içine yavrulayıp kendiliginden üremesini istiyosarsanız akvaryum içinde bolca bitki ile bitkilendirin küçük balıkların arasına girebilecegi bitkilerden seçin çünkü bu balıklar yavrularını yerler bu yüzden yavrular dogar dogmak saklanacak yer ararlar bol bitki ile dekore edilmiş akvaryum içinde kolayca saklanabilirler.bu dişi balıkların fazla kuvalanmasınıda engeller dişi balıklar saklanarak fazla yıpranmamış olur böylece hiç ugraşmadan balıkların üremesini saglamış olursunuz balık yavruladıktan sonra kondüsyon arttırıcı yermler balıga iyi gelecektir.

  balıgın geçine bilecegi bazı türler moli velifera plati kılıç kuyruk gibi türlerle bir arada yaşaya bilir

  TABİATI:eek:rta amerika

  YAŞAYIŞ ŞEKLİ.barışcıl

  YAVRU ALIMI:canlı dogururlar yavru alımı çok kolaydır

  BAKIMI: çok kolaydır
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 19 Mar 2014
Yükleniyor...