LG Tasarım Lideri

'Teknoloji Haberleri' forumunda Aysell tarafından 31 Mar 2009 tarihinde açılan konu

 1. LG Electronıcs Tasarım Liderliğini 14 Uluslararası Ödülle Pekiştirdi.
  LG Electronics ürün tasarımında yedi kategoride 2009 kırmızı nokta ödülünün sahibi oldu. Kırmızı Nokta tarafından ödüle değer bulunan LG ürünleri arasında Secret telefon (KF750) 3G kol saati telefonu (watchphone) (GD910) kare kapaklı çamaşır yıkama/kurutma makineleri (F1314FDS2/RV1308BS) transparan ön kapaklı mikrodalga fırın (UD A2) ve şık tasarımıyla yeni DVD oynatıcı (DV4S) bulunuyor.

  [​IMG]

  LG ayrıca 8MP dokunmatik ekranlı Renoir telefon (KC910) iki plazma TV (PS80 ve PS70) ve dört kapılı Fransız kapı stilli buzdolabı (LMX25981) gibi trend yaratan ürünleriyle de yedi kategoride Almanya’nın ünlü iF tasarım ödülünü aldı.

  [​IMG]

  Dünyanın en ünlü ve büyük sanayi yarışmalarından biri olan Kırmızı Nokta tasarım ödül töreninin galası 29 Haziran 2009 tarihinde Almanya’nın Essen şehrindeki Aalto-Theatre’da gerçekleşecek. Ödül alan tüm ürünler 30 Haziran-29 Temmuz 2009 tarihleri arasında Essen’deki kırmızı nokta tasarım müzesinde düzenlenecek özel bir sergide sunulacak. Müze dünyanın modern tasarım alanındaki en büyük daimi sergisine ev sahipliği yapıyor.

  [​IMG]

  Geçtiğimiz yıl da LG hem Kırmızı Nokta hem de iF ödüllerinde 11 kategoride ödüle layık görülmüştü. Geçen yılın kazananlarından bazıları Viewty Venus Voyager LCD TV Matching Home Theater System (LCD TV’ye Uyumlu Ev Sineması Sistemi) ve Triton çamaşır makinesiydi. Organizasyonun Radius Ödülü’nü kazanan ikinci Asyalı şirket olan LG’ye 2006 yılında ise Kırmızı Nokta tarafından “Yılın Tasarım Ekibi” ünvanı verildi
   
Yükleniyor...