Lif Zayıflamada Neden Önemli?

'Sağlıklı Yaşam' forumunda bynness tarafından 13 Oca 2011 tarihinde açılan konu


 1. Lifin kilo vermede önemi
  Lif alımında tavsiye edilen kural
  Yaş artı 5 kuralı


  Öncelikle kişi ne kadar gençse lif ihtiyacı da o kadar azalır. Lif alımında tavsiye edilen bir kural var:” yaş artı 5 kuralı”. Misal kişi 20 yaşında ise 25 gr life günlük vücudu ihtiyaç duyar.
  Zayıflama ve sağlıklı beslenmede bitkisel lifli gıdalar büyük önem taşır. Zayıflama programına girmiş kişilerin bol miktarda lifli besinler yemelerinde fayda vardır. Çünkü lif hem kandaki yağ miktarını düşürür, hem kabızlığı önler hemde kan şekeri kontrolünü sağlar. Lif aynı zamanda doyurucudur.
  Lif konusunda bilgi aldığımız Yaşam Koçu Ülgen Tekin “Kilo vermek isteyen ama zayıflama yöntemlerinin fayda etmediği durumlara bakıldığında kişinin en büyük sorununun kabızlık olduğu görülmektedir. Kişi kendini dinlemeden bir zayıflama yöntemi seçip buna odaklanıyor. Oysaki kişinin kabızlığının çözülmesi demek zaten metabolizmasının hızlanması anlamına gelir. Kabızlık psikolojik olduğu gibi bir çok nedeni olmasına rağmen genelde yeterli lif alımının olmamasının da etkili olduğu bilinmektedir. Bu konuda biz kilo sorunu olan müşterilerimize zayıflama sürecinde lif alımını arttırıp öncelikle vücut dengelerinin düzene sokulmasına yardımcı oluyoruz”.
   
Yükleniyor...