Limon Suyu Sarımsak Mucizesi

'Sağlıklı Yaşam' forumunda Yasemin tarafından 3 Ara 2013 tarihinde açılan konu

 1. Şifa kaynağı limon ve sarımsak karışımı hazırlanışını anlatmak istiyorum sizlere.Bu karışım tansiyon ve kalp rahatsızlıklaırna çok iyi geliyor vücudun direncini kuvvetlendiriyor ayrıca sağlık açısından büyük faydası bulunuyor.

  Mutlaka denemenizi tavsiye ediyorum limon ve sarımsak ile hazırlanan bu karışımın önemli bir özleli var oda mutlaka hazırlandıktan sonra belirli gün sayısınca karanlık bir ortamda saklanması gerekiyor bu ayrıntını unutmamanız için en başta yazıyorum ki aklınızda kalsın.

  Evinizde kendiniz hazırlayabilirsiniz bu karışımı hemen size nasıl hazırlandığını tarif etmek istiyorum.

  2 Litre hiç su katılmamış sıkılmış limon suyu,40 diş soyulmuş ve ezilmiş sarımsak Mümkünse Anadolu'da yetiştirilmiş ithal olmayan sarımsaklardan olmasına dikkat edin.Hazırladığınız malzemeleri karıştırın ağzı sıkı kapanan koyu renkli, ışık almayan bir cam kavanozun içerisine koyun ve sıkıca kapatın karanlık bir ortamda bu şekilde bekletin kesinlikle pet yada plastik şişeler kullanılmalıdır.

  2 Litrelik kavanozu dolduracak kadar limon satın alın. Limonların suyunu iyice sıkıp şişeye doldurun. Soyulmuş 40 diş orta boy sarımsağı yıkamadan, ezerek limonun içine atıp, şişenin kapağını sıkıca kapatın. 25 gün boyunca serin bir yerde muhafaza edin. Her gün birkaç kez çalkalayın. Yaklaşık 25 gün sonra, sarımsakların limon suyunun içinde eridiğini göreceksiniz.25 gün sonra hazır hale gelen karışımdan, her sabah kahvaltıdan yarım saat önce yarım çay bardağı için. Bunu hergün düzenli olarak ve mümkünse aynı saatte yapın. Bu karışımın içine asla başka bir madde katmadan kullanmalısınız.

  limonsuyu-vesarimsak-mucizesi.
   
Yükleniyor...