Lise Mezunları 2011 Polislik Sınavı

'Eğitim Merkezi' forumunda Ezlem tarafından 12 Şub 2011 tarihinde açılan konu

 1. Lise Mezunları Polislik Sınavı 2011
  Lise mezunları polislik sınavı şartları

  Teklife göre Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezinin (ÖSYM) adı Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) olacak. Tüm lise ve dengi okul mezunları, polis meslek yüksekokulları ile akademilerine girebilecek.

  [​IMG]

  Elektronik ortamda sınav

  - Sınavlar, basılı veya elektronik ortamda ve adaylara soruların aynı anda sorulduğu eş zamanlı olarak yapılabilecek. Sınavlar ayrıca alan ve zorluk düzeyine göre tasnif edilerek güvenli biçimde saklanan bir soru havuzundan, her bir adaya aynı ya da farklı zamanlarda sorulmasına izin verecek şekilde, elektronik ortamda da gerçekleştirilebilecek.

  - Sınavların yapıldığı binalarda sınav öncesinde ve sınav sırasında “sinyal karıştırıcı ve benzeri cihazlar kullanılabilecek.

  - Gizli olan bilgileri, hukuka aykırı olarak elde eden kişi, bir yıldan dört yıla kadar hapisle cezalandırılacak. Bu bilgileri ifşa eden kişilere, iki yıldan beş yıla kadar hapis ve 5 bin TLye kadar adli para cezası verilecek. Sınavlarda, cihaz kullanarak kopya çeken veya aracılık edenler, dört yıla kadar hapisle cezalandırılacak.
  alıntı
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 28 Nis 2012
Yükleniyor...