Lost'tan Gizli Kareler

'Medya Bölümü' forumunda Aysell tarafından 22 Oca 2009 tarihinde açılan konu


 1. Kara Bulut

  [​IMG]

  [​IMG]

  Dikkatli baktığınızda her iki resimdeki kara bulutu görebilirsiniz.


  Polis Arabaları

  [​IMG]

  Two for the Road isimli bölümden bir sahne. Ana Lucia’nın geçmişine ait görüntülerden birinde park halindeki polis arabaları gözüküyor. Polis arabalarının tavan numaralarına bakıldığında ise karşımıza yine sırası ile numaralar çıkıyor.

  4 8 15 16 23 42


  Bulmaca

  [​IMG]

  2. Sezon 8. Bölüm - John Locke'un bulmaca çözdüğü an...

  42. Soru Yukarıdan Aşağıya. Gılgamış


  Havaalanındaki kızlar

  [​IMG]

  Hurley’e ait flashback’lerden birinde, Hurley havaalanında koşuştururken arka planda bir bayan futbol takımı görülüyor. Takım oyuncularının forma numaralarına dikkatlice bakıldığında ise Lost hayranlarını bir süpriz bekliyor. Forma numaraları sırası ile 4 8 15 16 23 42


  Yüz Sekiz

  [​IMG]

  Desmond’ın evindeki saatin görüntülendiği sahne. Saat 1:08′i gösteriyor. 1:08′in 108′e işaret ettiği ortada.


  Oceanic Airlines

  [​IMG]

  Juliet’in perdeleri açıp kardeşine dışarıyı gösterdiğinde geçen uçağın kuyruğunda Oceanic Airlines logosu görüntüleniyor.


  Widmore Labs

  [​IMG]

  Juliet’in kardeşi Rachel’in kullandığı hamilelik testinin kutusu üzerinde, Widmore Labs ismi görülüyor. Widmore Labs, Desmond’ın sevgilisi Penelope’nin babası Charles Widmore’un sahibi olduğu bir şirket. Aynı hamilelik testi daha önce Sun ve Kate’in kullandıkları hamilelik testi olarak da karşımıza çıkmıştı.


  Duvardaki resimler


  [​IMG]

  [​IMG]


  Duvardaki resimlerde birinde kutup ayısı, Buda ve daha önceki bölümlerde oryantasyon videolarında da kullanılan “namaste” (Hindu dilinde hem merhaba, hem de hoşçakal anlamına gelen sözcük ) yazısı görülüyor. Duvardaki resimlerden asıl ilginç olanı ise Claire’in eski erkek arkadaşı -Aaron’ın babası- Thomas’ın evindeki resimlerden biri ile Mr. Widmore’un ofisinde bir resimin aynı olması.
   

 2. Cevap: Lost'tan Gizli Kareler

  Future

  [​IMG]

  Desmond’ın kendi evinde baygın olarak uyandığı sahnede, yerde devrik olan boya kutusu üzerinde yazan yazının Future olabileceği düşünülüyor.


  Reklam Panoları

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  Desmond’ın barda maç skoru hakkında tahminde bulunduğu sahnede, reklam panolarına dikkatli olarak bakıldığında Oceanic Airlines, Hanso Foundation, Apollo (çikolataları), Kronos (Chronos - zaman tanrısı) ve Mr Clucks (Hurley’in çalıştığı fast-food restaurant) gibi detaylar dikkat çekiyor.


  Ouroboros

  [​IMG]

  [​IMG]

  Desmond’ın Ms. Hawking ile konuştuğu sahnede, Ms. Hawking’in yakasındaki Ouroboros yaka iğnesi dikkat çekiyor. Ouroboros yani kuyruğunu ısıran halka şeklindeki ejderha figürü “zamanda sonsuz döngüyü” temsil etmektedir. Ouroboros Yunanca kuyruk ısıran anlamına gelmektedir.


  7418880

  [​IMG]

  İkinci sezonun “Live Together, Die Alone” isimli son bölümünde Desmond’un sevgilisi Penny Widmore için araştırma yapan iki adamı hatırlıyorsunuz. Adamlar dünya üzerindeki elektromanyetik sapmaları incelerken birden bilgisayar ekranlarında bir sapmanın belirlendiğini gösteren bir pencere açılıyor. Açılan penceredeki sayı “7418880” yani 4 8 15 16 23 ve 42′nin çarpımı.

  4 x 8 x 15 x 16 x 23 x42 = 7418880
   

 3. Cevap: Lost'tan Gizli Kareler

  Bir 108 Daha

  [​IMG]

  Kutup Ayısı

  [​IMG]

  Çağrı Cihazı

  [​IMG]

  İkinci Ada

  [​IMG]

  3. sezonda tanıştığımız ikinci adanın, ilk olarak 2. sezonun “Abandoned” isimli altıncı bölümünde görüntülendiğini biliyor muydunuz? Yukarıdaki resimde arka planda ikinci ada gözüküyor.


  Sayılar

  [​IMG]

  4-8-15-16-23-42
   

 4. Cevap: Lost'tan Gizli Kareler

  Yaww bazen o kadar çok detay varki bazen bunları daha önce neden farkedemedim diye düşünüyorum... İzleyenler bilirer Lostun ilk başlangıç sahnesinde Jack gözlerini açıyor gözlerinin yansısına dikkat ederseniz kara bulut kolayca seçilebilmekteydi...
   

 5. Cevap: Lost'tan Gizli Kareler

  Hep izleyim izleyim diyordum ama bir türlü izlemeye başlayamamıştım. Şimdi iyice merak sardı. Bir an önce gidip ilk sezondan izlemeye başlayayım.
   

 6. Cevap: Lost'tan Gizli Kareler

  lostu ilk çıktığından beri takip edenlerdenim (:

  artık alıştım bu gizli karelere ama zaman ve mekan değişimleri cok kafamı karısdırıor :S
   
Yükleniyor...