Makyaj Yapımının Püf Noktaları

'Kişisel Bakım' forumunda EyLüL tarafından 5 Oca 2012 tarihinde açılan konu

 1. Makyaj Yapımının Püf Noktaları
  Makyaj Yapımının Püf Noktaları Neler

  Güzel bayanlar Makyaj yapmanın incelikleri vardır bunu hemen hemen herkes bilir bilmeyenlerinde nasıl makyaj yaptıklarına zaman zaman şahit oluyorsunuzdur mutlaka.Doğru yapılmış makyaj nasıl birtakım kusurları gölge oyunları ile örtebiliyorsa, kötü yapılmış makyaj da kişiyi bir o kadar çirkinleştirebiliyor.Bizde sayfamızda makyajın püf noktaları ile ilgili birtakım öneriler vericez.

  Smoky göz makyajı nasıl yapılır
  Smoky makyaj, göz çevresine kalem çekip, üzerinden fırça ile geçip dağıtılarak buğulu efektin verilmesidir göze. Siyah, koyu lacivert, kahverengi gibi renkler fırçayla dağıtılarak gözde koyu ve buğulu etki yaratılır.

  Gözenekleri küçük ve az göstermenin yolu nedir
  Gözenekleri küçük göstermenin en önemli yolu mat kapatıcı kullanmaktır. Kesinlikle içinde parlaklık, ışıltı olmayan bir kapatıcı seçilmelidir. Işıltılı, sedefli allıklar gözenekleri daha kocaman hale getirir.

  Dudaklar nasıl daha dolgun gözükür
  Mutlaka rujla aynı ya da çok benzer ton olan bir kontür kullanmak gerekir. Dudak kalemi rujla kaynaştırılarak, doğal hali bozulmadan, biraz dudak çizgisinin dışına taşarak uygulanır. Dudağı daha dolgun göstermek için glosslar yardımcı oluyor.

  Sivilce nasıl kapatılır
  Fondoten sürmeden önce kamuflaj ürünlerinden faydalanılmalıdır. Sivilcenin üzerine birkaç kat halinde kapatıcı uygulanır. Kapatıcıların koyu tondan açığa doğru sürülmesi gerekir.

  Koyu renk göz halkalarını kapatmanın yolu nedir
  Mor olan gözaltına kesinlikle açık renk kapatıcı kullanmamak gerekir, aksi takdirde morluğu daha çok patlatır ve öne çıkarır. Cilt tonunuzun rengine yakın bir kapatıcı tercih edilmelidir.

  Gözler nasıl daha büyük gösterilir
  Gözleri büyütmenin en basit yolu gözün içine değil, dışına kalem çekmek ve göz çevresine alt kirpiklerin dışından itibaren far çekmektir. Göz içine de açık renk ten rengi gibi kalem sürülebilir. Ben beyazdan ziyade sedefli ve açık renk olanları öneriyorum, daha doğal duruyor.

  Açık renk kirpiklere kirpik boyası öneriyor musunuz
  Genelde her insanın kirpiği koyu renk gibi görünür fakat aslında uç kısımları daha açıktır. Bu sebeple rimel sürdüğümüzde uzar çünkü sarılar da boyanıp daha uzun hale gelir. Kirpik boyama çok açık renk kirpiklerde çok daha etkili oluyor çünkü kirpiklerin tümü koyu görünüyor.

  Yuvarlak bir yüzde elmacık kemiklerini nasıl vurgularız
  Yuvarlak bir yüze sahipseniz hattı ortaya çıkarmak için elmacık kemiklerinin alt kısmına hafif koyu bir renk kapatıcı sürülmeli, koyu göründüğü için yüz incelir, elmacık kemikleri öne çıkar.

  Yüze kontür nasıl verilir
  İnceltme teknikleri fondoten ve fondoten çeşitleriyle yapılıyor. İnce görünmesini istediğiniz bölgelere koyu renk kullanıyorsunuz. Örneğin köşeli bir yüzü yuvarlak hale getirmek için çene kısmına gölge veriyoruz. Burun çevresini daha ince göstermek istiyorsunuz sağ ve sol kısmına koyu ton kapatıcı kullanabilirsiniz, burnun tam üstüne ise normal kullandığınız ton kapatıcı sürersiniz.

  [​IMG]

  Gözlerde ve yüzde taze görüntüyü nasıl yakalarız
  Lacivert /mor renk kalemler göze canlılık verir. Bakışlar canlanır, gözün beyazı ışıldar. Siyah ise biraz kısar gözü. Gözlerin iri ve canlı gözükmesi için kirpiklerin de kıvrılması gerekiyor. Aşağı doğru kirpik gözü kısar, kıvırdığınız zaman, yukarı açıldığı için göz daha iri görünür.

  Rujun kalıcılığını nasıl arttırabiliriz
  Koyu renk ruj açığa göre daha kalıcıdır. Glosslar ise fazla kalıcı olamıyor. Dudak altına sürülen tutucu bazlar var, bu baz uygulanıp, üzerine ruj sürdükten sonra üzerinden, ponponunu kullanarak, transparan pudra geçebiliriz.
   
  Son düzenleme: 5 Oca 2012
Yükleniyor...