Makyajla İlgili Pratik Bilgiler

'Kişisel Bakım' forumunda Yasemin tarafından 23 Şub 2014 tarihinde açılan konu

 1. Makyajla İlgili Pratik Bilgiler İstermisiniz?
  Makyaj konusunda bilmediğimiz öyle çok şey varki belkide birçoğumuz makyaj yaparken hatalar yapıyoruz.Bu nedenle makyaj konusunda pratik bilgilere ihtiyacımız olacağını düşündüm ve bakın neler buldum.Aşağıdaki yazımızda makyaj ile ilgili pratik bilgiler yer alıyor okumanızı tavsiye ediyorum.

  makyaj-bilgiler-.jpeg

  Makyaj yapmadan önce cildinizi kozmetikten arındırın.Makyajdan 3 dakika önce cilt tipinize uygun nemlendirici krem sürün.

  Her hangi bir dudak bakımı kremi ya da nemlendiricisiyle dudağınızın üzerindeki kuru ölü tabakasını temizleyip pürüzsüz hale getirin.
  Cildinizin bronzken asla fondöten kullanmayın. Bunun yerine renkli bir nemlendrici tercih edin.

  Bronz görünüm elde etmek için allık yerine bronzlaştırıcı pudra kullanın. Renkli göz makyajınız varsa dudaklar için uçuk renkler, renkli ve belirgin bir rujunuz varsa da hafif bir göz makyajı yapmak abartıdan uzak olmanıza yardımı olacak.

  Kaşlarınızın doğal görünmesini istiyorsanız, küllü tonlarda bir kaş farı ile boşlukları doldurun. Yeni aldığınız, maskara çok likit olduğu için kirpiklerinizde topaklanma yapabilir ve bulaşabilir. Aldığınız maskarayı 1-2 saat açık bırakın. Biraz kuruyunca istediğiniz sonucu almanız daha kolay olacaktır. Eğer yanaklarınıza sadece pembe parlaklık kazandırmak istiyorsanız, yuvarlak uçlu fırçalar idealdir. Yüz hatlarınızı daha çok belirginleştirmek için yamuk uçlu fırçaları tavsiye ederiz. Pudra fırçaları daha kalın kıllı olurlar. Bu sayede yüzünüzde daha büyük bir bölümü rahatlıkla pudralayabilirsiniz.

  Özellikle renkli göz makyajlarında farın göz altlarına dökülme riski vardır. Makyaja başlamadan önce gözaltıalrına biraz pudar sürüp makyajı bitirdikten sonra bu pudrayı alarak göz altı bölgesinin temiz kalmasını sağlayabilirsiniz.

  makyaj-.jpg