Max Payne 3 oyunu tanıtım

'Oyun Bölümü' forumunda Sitem tarafından 6 Oca 2012 tarihinde açılan konu

 1. [​IMG]  Max Payne 3 Microsoft Windows, Xbox 360 ve Playstation 3 için 2012'nin mart ayında piyasaya sürülmesi öngörülen Rockstar Vancouver tarafından geliştirilmekte olan ve Rockstar Games tarafından da yayımlanacak Üçüncü şahıs nişancı türünde bir video oyunudur.

  Max Payne 3 çıkış tarihi
  Oyunun başlangıçta 2009 sonu çıkması planlanmıştı, ancak "geliştirme süresinin uzaması oyunun kârına" olduğu belirtirilerek diğer Take Two Interactive serilerinin yanında Max Payne 3 oyunun çıkışı mart 2012 'ye çekilmiştir.

  Max Payne 3 oyun Konusu

  Max Payne 3te olaylar Max Payne 2den sekiz yıl sonrasını konu alıyor. Yorgun polis Max Payne, New York Polis Departmanıyla ilişkilerini kesip Brezilyanın Sao Paulo kentinde zengin müşteriler için özel güvenlik olarak çalışmaya başlıyor. Bölümlerden birinde Max Payne, müşterisi olan Rodrigo Branconun eşini fidye karşılığı Commando Sombre adındaki bir sokak çetesinde kurtarmakla yükümlü. Oyunun sanat yönetmeni Rob Nelsonun yaptığı açıklamaya göre senaryoda sürekli zamanla oynamışlar. Hikaye bir ileri, bir geri doğru akıyor. Max Payne, Branconun eşi için istedikleri fidyeyi değiş tokuş etmek için çeteyle bir futbol stadında buluşuyor lakin adamlar falso yapıp kadını vermek yerine kurşun yağdırıyorlar. Üçüncü oyunun hikayesi, ilk iki oyundan farklı olarak çizgi roman konseptinde anlatılmamış. Onun yerine oyun içi bir anlatım entegre edilmiş. Rockstarın bundaki amacı, oyunu bölmeden hikayeyi oyun içinde bir bütün olarak sunabilmek. Nelsonun yaptığı açıklamaya göre oyunda aksiyon asla durmayacak. Camların kırılması, kanların fışkırması, eşyaların parçalanması ve tabii ki hedefine kadar takip eden geliştirilmiş kurşun kamera açısı, aksiyonu hep zirvede tutmaya yardımcı olacak. Max Payne ilk iki oyunda kendini sağa sola atabiliyordu, bu kez kurşunlardan kaçmak için kendini bir yere attığında çevre ile etkileşime girebilecek; hatta omuzunu veya elini destek olarak kullanıp düşeceği yerden gelen darbeyi absorbe edebilecek.

  Max Payne 3 oyun Özellikleri
  • Öncelikle oyun yalnızca Rockstar Vancouver tarafından değil; Toronto, Londra ve New England'daki Rockstar stüdyolarının da desteğiyle geliştiriliyor .
  • Max'i yine James McCaffrey seslendirecek.
  • Oyun, Brezilya'nın yanı sıra New York ve birkaç farklı mekanda daha geçecek.
  • Hikaye çizgisel olmayacak (en azından biraz) ve zaman zaman ileri-geri gidiş gelişler yaşayacağız.
  • Çizgi roman tadındaki ara sahneler geri dönüyor. Ancak alıştığımızdan biraz farklı. Bu sahneler tamamen oyun içi görsellerden oluşacak ve "24" tarzı aksiyon sekanslarıyla dolu olacak.
  • Önceden hazırlanmış birçok enteresan sahne olacak.
  • Bullet time (şu zamanı yavaşlatma benzeri oynanış mekaniği), düşman öldürdükçe yenilenecek.
  • Max, aynı anda 3 farklı silah taşıyabilecek ve iki farklı silahı aynı anda iki elinde kullanabilecek.
  • Bir çeşit siper alma mekaniği olacak.
  • Oyun GTA 4'te de kullanılan Euphoria motorunu kullanacak
  • Inner Circle, tekrar karşımıza çıkabilir.
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 25 Ara 2012
Yükleniyor...