Maya kehanetleri hakkında

'Haberler' forumunda Aderito tarafından 1 Ara 2012 tarihinde açılan konu

 1. Maya kehanetleri hakkında Bilgi


  2012 yılının 21 Aralık günü bundan sonra hiç unutulmayacak bir tarih olarak kayıtlara geçti. Mayaların kehanetine göre dünyanın sonunun geleceği tahmin eidlen bu tarihte hiç bir şey olmadı. Mayaların inancına göre 21 Aralık'ın önemi şöyle özetlenebilir:

  Mayalar 2012'yi insanlığın yeniden yukarı çıkışının yaşanacağı bir çağ olarak tanımlıyor. Hatta farklı inançlarda yer alan Altın Çağ'a böyle ulaşılacağı da iler isürülüyor. Yani 2012'nin önemi burada. Düşen insanlık tekrar yukarı çıkacak ve bu çıkış 2012'de başlayacak. Yine iddialara göre çıkış süreci başladı, belki de 2012 bir final olabilir. Ancak tufanla kıyameti birbirine karıştırmamak lazım da deniyor. Yani kıyamet ruhsal bir değişim, tufan ise fiziksel bir değişim demek. Ayrıca kıyamet tasavvufi ve ezoterik anlamda ayağa kalmak ve uyanmak demek. Ve bu uyanıştan kastedilen şey ruhsal aydınlanma... Bu nedenle verilen tarih çok önemli.

  Ancak bu tarihlemede iki yıllık bir hata payı bulunabileceği de belirtiliyor nedeni ise Maya Takvimi'nin bizim kullandığımız Gregoryen Takvim arasındaki farktan kaynaklanıyor yani MÖ 1'den MS 1'e geçilmiş olması, aradaki 0 atlanmış. Astrofizikçi Cotterel de bu konuya dikkat çekiyor. Şu anda bilimsel olarak ispat edilen dünyanın dört kez kutup değişimi geçirdiği iddiası Mayalar'a referans olarak veriliyor. Deniyor ki, insanları bunu yeni keşfetse de, Mayalar bunun farkındaydılar.
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 12 Oca 2013
 2. Cevap: Maya kehanetleri hakkında

  Bu moda da geçti çok şükür...darısı diğer kehanetleirn başına...
   
 3. Cevap: Maya kehanetleri hakkında

  Burçlar Maya kehanetleri İnsanların boş zamanları çok galiba bu gibi saçmalıklarla uğraşıcak zaman bulabiliyorlar..
   
Yükleniyor...
Benzer Konular - Maya kehanetleri hakkında
 1. Sitem
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  1,541
 2. YAREN
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  1,191
 3. Ezlem
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  1,958
 4. Ezlem
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  2,473
 5. Ezlem
  Yanıt:
  1
  Gösterim:
  8,010