Mecidiyeköy Metrobüsü Ne Zaman Açılacak?

'Haberler' forumunda zamaneanne tarafından 30 Tem 2012 tarihinde açılan konu


 1. Mecidiyeköy Metrobüs İstasyonu Açılış Tarihi


  Mecidiyeköy Metrobüs Çalışması Ne Zaman Bitecek?


  Mecidiyeköy Metrobüs istasyonunda çalışmalara başlandı. Çalışmalar dolayısıyla istasyon kapatıldı. Yetkililer tarafından yapılan çalışmaların 15 gün süreceği bildirildi.

  Yapılan Bu çalışma ile mevcutta 5 metre olan Metrobüs istasyonu yaya peronu genişliği 8 metreye çıkarılacak. Proje kapsamında mevcut altgeçidin altına yapılacak olan 8 metre genişliğindeki yeni yaya alt geçidi ile Transfer Merkezi-Metrobüs İstasyonu-Metro İstasyonu arasında entegrasyon sağlanacak.

  Bu süre içinde yolcular; Metrobüs Mecidiyeköy istasyonuna erişimi 100 metre ilerideki mevcut yaya üst geçitten sağlanacak. İstasyon erişiminde problem yaşanmaması için yaya üst geçit merdivenlerinin genişliği iki katına çıkarıldı. Yayaların karşıdan karşıya geçişleri kesintisiz hale gelecek.

  Ayrıca bölgede Mecidiyeköy Viyadüğü ve araç yolları sebebiyle yayalar için sıkıntılı bir durum olan karşıdan karşıya geçişler kesintisiz hale gelecek. Yaya altgeçidinde engelli vatandaşlar için asansör konulacak.

  Mecidiyeköy Metrobüs İstasyonundaki yoğun yaya talebini karşılamak için mevcutta 4 metre olan yaya merdiveni haricinde; biri inişe, biri çıkışa çalıştırılmak üzere 2 adet yürüyen merdiven konulacak.

  Metrobüs İstasyonu Metro Bağlantı altgeçidi arasında da hem asansör hizmet verecek hem de 2 adet daha yürüyen merdiven konulacak ayrıca sabit merdivende olacak. Altgeçidin tüm önemli çıkışlarında da yürüyen merdiven olacak. Mevcut yaya altgeçidi altında Mecidiyeköy Metro İstasyonuna doğru 8 metre genişliğinde yapımına devam edilen altgeçit bağlantısında, yürüyen bantlar ile yaya konforu arttırılacak ve yoğun talep karşılanacak.