Megan Fox Biyografi ,Megan Fox Kimdir

'Biyografi' forumunda By RiZeLi tarafından 15 Tem 2010 tarihinde açılan konu

 1. Megan Fox Biyografi
  Megan Fox Kimdir
  Megan Fox Bilgi
  Megan Fox, 16 Mayıs 1986 tarihinde, Amerikanın Tennessee eyaletine bağlı olan Rockwoodda dünyaya geldi. Annesi Darlene Tonachio ve babası Franklin Foxx, Megan daha küçük bir çocukken boşandığı için kızkardeşi ile beraber üveybabasının evinde büyüdü.

  Tiyatro ve dans eğitimlerine beş yaşındayken, Kingstonda başlayan Foxx, bir yandan da okulunun yüzme takımında yer alıyordu. Floridaya taşındıktan sonra da tiyatro eğitimlerine devam etti ve de 1999 yılında, 13 yaşındayken Amerikan Modellik ve Yetenek Yarışmasında ilk ödülünü kazandı. Ortaokul eğitimini Morningside Academyde tamamladıktan sonra lise eğitimi için Lucie Wast Centennial Lisesini tercih etti.

  2001 yılında, Holiday in Sun adlı filmin kadrosunda yer alarak ilk sinema oyunculuğu deneyimini yaşadı. 2002 ile 2003 yılları arasında, toplam 122 bölümü yayınlanan Ocean Ave adlı televizyon dizisinin başrolünde oynayan Fox, bu dizi sayesinde kendisine büyük bir hayran kitlesi edinmiş oldu. 2003 – 2006 yılları arasında, en önemlisi Hope & Faith olan bir dizi televizyon dizisi ve show programında konuk oyuncu rolleri üstlendi fakat bu zaman diliminde sinema ile ilgili bir çalışması olmadı.

  2007 yılında, Foxa dünya çapındaki ününü kazandıran Transformers filmi çekildi. Aynı adı taşıyan çizgifilmden uyarlanan ve de halihazırda büyük bir hayran kitlesi bulunan Transformers gişede de beklenen başarıyı gösterdi ve de yılın en çok izlenen filmlerinden birisi oldu. Bu başarı Foxun iki devam filmi için anlaşma imzalamasını sağladı.

  Transformersda üstlendiği Mikaela Banes rolü, genç oyuncuya MTV Ödüllerinde “En İyi Çıkış Yapan Oyuncu ve de Teen Choice Awards Ödüllerinde “En İyi Aksiyon Filmi Kadın Oyuncusu dahil dört ödülde adaylık getirdi fakat hiçbirisini kazanamadı.

  Transformersın ardından, 2007 yılında How to Lose Friends & Alienate People ve de 2008 yılında Whore adlı filmlerde küçük rollerde rol adı fakat bu filmler gişede pek başarı gösteremedi.

  2009 yılında, Transformersın devam filmi olan Transformers: Revenge of the Fallen filmi vizyona girdi ve büyük bir gişe başarısı kazandı. Transformers serisindeki başarılı performansı Foxa Jenniffers Body adlı filmde oynama şansı kazandırdı. Revenge of the Fallen ile aynı yıl gösterime giren film sayesinde Fox, ilk başrol oyunculuğu deneyimini kazanmış oldu.

  Tam bir dövme hastası olan Foxun vücudunda, eski sevgilisinin Brain Austin Greenin adlı da dahil olmak üzere sekiz dövme bulunmakta. Bir dönem nişanlandığı Brain Austinden ayrılan Fox, 2008 yılında verdiği bir röportajda biseksüel olduğunu açıkladı. Dövme merakı, biseksüelliği, başarılı oyunculuğu ve mükemmel fiziği nedeniyle pek çok kere Angelina Jolie ile kıyaslanan genç oyuncu, Jolienin mirasçısı olarak görülüyor.

  Foxun gelecekteki projeleri arasında, şu anda yapım aşamasında olan ve 2010 yılında gösterime girecek olan Jonah Hex ve de daha çekimi başlamamış olan The Crossing bulunmakta.

  Rol Aldığı Sinema Yapımları; Confessions of a Teenage Drama Queen, Transformers, How to Lose Friends & Alienate People, Whore, Transformers: Revenge of the Fallen, Jennifer's Body.

  Rol Aldığı T.V. Yapımları; Crimes of Fashion, Holiday in the Sun, Ocean Ave, Hope and Faith.
   
Yükleniyor...
Benzer Konular - Megan Fox Biyografi
 1. Dark
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  3,469
 2. EyLüL
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  1,446
 3. Belinay
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  2,111
 4. EyLüL
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  937
 5. Aysell
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  3,323