Mel Gibson'a Şok!

'Medya Bölümü' forumunda zamaneanne tarafından 9 Eyl 2012 tarihinde açılan konu

 1. Mel Gibson'a Şok Tazminat!


  Mel Gibson Çok Tazminat Ödeyecek  HOLLYWOODUN Avustralyalı ünlü aktörü Mel Gibsonın (56) rekor bir tazminat ödeyerek ayrıldığı eski eşi Robyn Denise Moorela boşanma dosyasına ait belgeler ortaya çıktı. Dokuz ay önce sonuçlanan davaya ait ayrıntılar çarşamba günü yayınlandı. ABDnin magazin sitesi E! Onlineın haberine göre, Gibsonın servetinin yarısına denk gelen 400 milyon dolar (719 milyon Lira) nafaka ödediği dava, “En pahalı ünlü boşanması olarak tarihe geçti.


  Ünlü aktör Mel Gibson boşandığı eşine servetinin yarısına denk gelen 400 milyon dolar nafakanın yanı sıra tüm filmlerinin geliri ve emeklilik gelirlerinin yarısını verecek.


  GIBSONUN yedi çocuğunun annesi Robyn, ayrıca ünlü amtörün evli kaldıkları 31 yılı kapsayan tüm kariyeri boyunca hak kazandığı emeklilik gelirlerinin de yarısına sahip olacak. Ünlü aktör, hayatı boyunca çektiği filmlerden doğan haklarının yarısını da bundan sonra eski eşiyle paylaşacak.

  Dolayısıyla sözleşme, çiftin evlilikleri sırasında kurdukları ortak yapım şirketi “Icon ve ABD, Kanada, Costa Ricadaki gayrimenkulleri ile ve 10 milyon Sterlinlik bir Fiji adasını da yarı yarıya paylaşmalarını öngörüyor. Çift, Gibsonın 2006 yılında Malibuda alkollü araba kullanırken gözaltına alınmasının ardından ayrı yaşamaya başlamıştı. 2009 yılında Gibsonın Rus sevgilisi Oksana Grigorievadan bebek beklediğinin ortaya çıkmasıyla da resmi boşanma sürecine girmişlerdi. Gibsonın boşanma davasında servetinin yarısını kaybetmesi, eski eşiyle daha önce evlilik sözleşmemesi yapmamasından kaynaklandı.

  Hürriyet
   
Yükleniyor...