Melis Bilen Resimleri

'Resimli Konular' forumunda EyLüL tarafından 29 Eki 2011 tarihinde açılan konu

 1. Melis Bilenin birbirinden farklı pozları

  10 Aralık 1985 yılında İstanbul’da doğdu. İlköğretim ve liseyi Özel Darüşşafaka Lisesi’nde tamamladı. 2008 yılında ise Sabancı Üniversitesi Endüstri Mühendisliği’nden mezun oldu. Kendisini en mutlu eden meslekle hayatını geçirme kararı alan Melis, 2009 yılında mühendisliği bırakıp, profesyonel olarak müziğe atıldı.

  Çocuk yaşlardan beri İlkokul korolarında TRT Radyosu dahil pek çok yerde konser veren Bilen, lisede ve üniversitede okul orkestrası ve şan konserleriyle devam etti. Nilgün Serimoğlu’ndan şan dersleri aldı, kendi beste ve sözlerini yazmaya başladı. Müziğin hayatında hobi olarak kalamayacağını anladı.

  4 oktav koloratür soprano sese sahip olan Melis Bilen, seslendirdiği operatik şarkıların yanısıra, güçlü göğüs vokaliyle yorumladığı rock, Rnb, blues ve pop balladlar ile uluslararsı müzik otoritelerinin dikkatini çekti. İngilizce ve Türkçe besteler yapan Melis Bilen, aynı zamanda İtalyanca, İspanyolca, Almanca, Fransızca, Rumca, Arapça gibi pek çok dilde şarkılar seslendirerek, özellikle Brezilya, Kolombiya, Amerika, İngiltere, Almanya, Avusturya, Japonya, İspanya ve Birleşik Arap Emirlikleri başta olmak üzere toplam 56 ülkeden çok kısa zamanda geniş bir hayran kitlesi edindi.

  Melis Bilen’in şu an 150’nin üzerinde bestesi bulunmakta ve şarkılarını internet üzerinden yayınlamaktadır. 5. promo albümünü çıkaran Melis Bilen, aynı zamanda toplumsal duyarlılık adına şarkılar da yapmaktadır. Özellikle 11 Mart Japonya deprem-tsunamisi için yazdığı “The Ruined Castle” adlı parça, Japonlar tarafından büyük ilgi gördü. 23 Ekim Van Erciş Depremi için de bir şarkı besteleyen Melis Bilen, “Ağlama Van” isimli parçasıyla gönül yaralarına merhem oldu. Savaşları ve doğa katliamını anlatan “Karanlık” isimli cover parçasını ise ilk kez TRT Haber kanalında anlattı.

  Şu anda jingle lar yazıp seslendiren ve özel açılışlar ve şirket organizasyonlarında sahne alan Melis Bilen, bir yandan kendi İngilizce ve Türkçe bestelerini internet üzerinden yayınlamaya devam ediyor.  melis bilen_forumdas_001.jpg melis bilen_forumdas_002.jpg melis bilen_forumdas_003.jpg melis bilen_forumdas_004.jpg melis bilen_forumdas_005.jpg melis bilen_forumdas_006.jpg melis bilen_forumdas_007.jpg melis bilen_forumdas_008.jpg