Metin2 video kaydı nasıl alınıır? SS almak

'Oyun Bölümü' forumunda Blizzard tarafından 12 Ağu 2009 tarihinde açılan konu

 1. Metin2 oynarken en çok duyacağınız kelimelerin başında şu gelir "Aldım ss ini banlanacaksın!!!" Çoğu laf olsun diye söyler bu sözü çünkü nasıl kayıt yapılacağını bile bilmez.
  Eğer bu oyunu dürüstçe oynuyorsanız ve hile ile oynayanları tesbit edip şikayet etmek istiyorsanız en kolay yolu aşağıda anlatmaya çalışacağım...

  Öncelikle kullanacağınız programın adı Fraps. Fraps videoyu bilgisayarınıza indirdikten hemen sonra lütfe virüs taraması yaptırın ve artından kurulumu tamamlayın.

  Kurulum bitince masaüstüne fraps kısayol simgesi atacaktır. Şimdi gelelim SS almaya :f196:

  Metin2 video kaydı nasıl alınır?

  Movies bölümünde Folder to save movies in bölümü videoların kayıt olduğu bölümdür..Changeye basarak değiştirebilirsiniz..

  [​IMG]


  Video Capture Hotkey video kayıt kısayol tuşudur..Disableye basarak sıfırlıyabilir None ye tıklıyıp istediğiniz bir kısayolu ayarlıyabilirsiniz..Kısayolu değiştirmediğiniz takdirde F9 a bastığınızda program ekranın görüntüsünü kayda başlar..30sn görüntü aldıktan sonra otomatik durur..Tekrar görüntü almak için F9 tuşuna basabilirsiniz..

  Screenshots bölümünde folder to save screnshoots in bölümü vardır..Ss lerin kayıt yapıldığı yeri Change ile değiştirebilirsiniz..
  Screen Capture Hotkey ss alma kısayoludur..Disable ile sıfırlıyabilir None ye tıklıyıp istediğiniz bir kısayol oluşturabilirsiniz..Değiştirmediğiniz taktirde F10 a bastığınızda program screnshot alacaktır..


  [​IMG]
  Alınan videoların boyutu yüksek olduğundan dolayı küçültmek için Total Video Convertar programını kullanabilirsiniz.
  Unutmayın en az 30 saniye kayıt yapmalısınız. Şikayetinizin dikkate alınması için :f40:
   
Yükleniyor...