Mevlid kandili uzun mesajları

'Güzel Sözler' forumunda Yasemin tarafından 12 Oca 2014 tarihinde açılan konu


 1. Mevlid kandili mesajları uzun


  Bugün 12 Ocak 2014 Pazar günü Bugün Mevlid Kandili Peygamber Efendimizin nuruyla nurlandığımız gece bugün Mevlid demek doğum demektir.Peygamber Efendimiz Rebiul-evvel ayının 12. gecesinde dünyaya gelmiştir bu özel ve anlamlı geceyi ibadetlerle ve dualarla geçirmemiz dileğiyle.

  Mevlid Kandiline özel mesajlar arıyorsanız sevdiklerinizin kandillerini sizlerle paylaşacağım mesajlarla kutlayabilirsiniz.

  MEVLİD KANDİLİ MESAJLARI UZUN


  Bugün Peygamber efendimizin doğduğu gündür. Peygamber efendimiz yılında rebiül evvel ayının gecesi doğmuştur. Her yıl bu günde müslümanlar peygamberimizin dünyaya gelişini dualarla anarlar. Bu gece eller semaya kalkar, yürekler yaratana onun için açılır. Kandiliniz mübarek olsun.

  Bugün ellerinizi semaya gönlünüzü Mevlaya aç, bugün günahlardan olabildiğince kaçın, bugün en gizli incilerinizi onun için saçın çünkü bugün kandil, kandiliniz mübarek olsun hayırlı kandiller...

  Avuçların açıldığı, gözlerin yaşardığı, ilahi esintilerin kalpleri okşadığı anın bir asra bedel olduğu bu gece dualarda birleşmek dileğiyle kandilinizi kutlarım.

  Bakiler sevgiler adına nice dilekler vardır. Ölümü bile ayırır saymayan gönüller vardır. Mesafeler araya set çekmişse ne çıkar, dualarda birleşen gönüller vardır. Hayırlı kandiller..

  Biçarelere, dul ve aceze hatunlara bakmak için çalışıp, çabalayan kimsenin; gece sabaha kadar namaz kılan, her gün oruç tutan, meydan-I gazada cihad eden gibi Allah yanında rütbesi vardır.

  Bir kandil gülü savur sevdiklerine, size onlardan gülücükler getirsin öyle içten öyle samimi ol ki göz yaşlarını bile tebessüme çevirsin. Kandiliniz mübarek olsun.

  Bu gece kulun yalvarış ve yakarışlarını Yüce Mevla'ya sunacağı ve O'nun sonsuz affından, merhametinden, iyiliğinden bol bol yararlanacağı umut, huzur ve müjde gecesidir. Kandiliniz hayırlı olsun!

  Bu günlerin feyzi üzerinize, rahmeti geçmişinize, bereketi evinize, nuru ahiretimize, sıcaklığı yuvamıza dolsun. Kandiliniz mübarek olsun..

  Borçlarımızdan, ceza ve günahlarımızdan kurtulmak için bu gece dua edelim.. Allah affeden ve bağışlayandır, unutmayalım.. Eller semaya kalkıp, yürekler bir atınca bu gece, gözler sevinç yaşlarıyla dolacak.. Kandiliniz mübarek, dualarınız kabul olsun!

  Allah'ın aşkıyla yan bu gece, Mevlana gibi dön bu gece, secdeye varıp huzura erince, şu fakiride an bu gece. Hayırlı kandiller!

  Allah'ın rahmeti, bereketi sizinle olsun, gönül güneşiniz hiç solmasın, yüzünüz aydın olsun, kabriniz nur dolsun, makamınız Firdevs, dualarınız kabul olsun. Kandiliniz kutlu olsun..


  mevlid-lkandili-.jpg
   
Yükleniyor...